Divi 4.19.4 - en to el translation catalogue (925 entries)

en:  Enable canonical URL's
el: Ενεργοποιήστε canonical URL's

en:  Enable custom title
el: Ενεργοποίηση προσαρμοσμένου τίτλου

en:  Enable meta description
el: Ενεργοποιήστε περιγραφή meta ετικετών

en:  Enable meta keywords
el: Ενεργοποιήστε meta λέξεις-κλειδιά

en: %1$s Columns
el: %1$s Στήλες

en: %1$s could not be displayed.
el: Δεν ήταν δυνατή η εμφάνιση %1$s.

en: %d Item
el: %d στοιχείο

en: %d Items
el: %d Στοιχεία

en: %d Layout
el: %d Διάταξη

en: %d Layout Pack
el: %d Πακέτο διάταξης

en: %d Layout Packs
el: %d Πακέτα διάταξης

en: %d Layouts
el: %d Διατάξεις

en: %d Module
el: %d Ενότητα

en: %d Modules
el: %d Ενότητες

en: %d Page
el: %d Σελίδα

en: %d Pages
el: %d Σελίδες

en: %d Reviews
el: %d Κριτικές

en: %d Row
el: %d Σειρά

en: %d Rows
el: %d Σειρές

en: %d Sales
el: %d Πωλήσεις

en: %d Section
el: %d Ενότητα

en: %d Sections
el: %d Ενότητες

en: %d Total Layouts
el: %d Συνολικές διατάξεις

en: %s Snippet Name
el: Όνομα αποσπάσματος %s

en: %s Theme Options
el: %s Επιλογές Θέματος

en: &laquo; Older Entries
el: &laquo; Παλαιότερες καταχωρήσεις

en: + Add One More Tab
el: + Προσθήκη Μίας Νέας Καρτέλας

en: 0 Comments
el: 0 Σχόλια

en: 0 comments
el: 0 Σχόλια

en: 1 Column
el: 1 Στήλη

en: 1 Comment
el: 1 Σχόλιο

en: 1 comment
el: 1 Σχόλιο

en: 404 Not Found
el: 404 Δε βρέθηκε

en: <div class="updated"><p>This is a fresh installation of %1$s theme. Don't forget to go to <a href="%2$s">ePanel</a> to set it up. This message will disappear once you have clicked the Save button within the <a href="%2$s">theme's options page</a>.</p></div>
el: <div class="updated"><p>Αυτό είναι καινούργια εγκατάσταση του %1$s Μην ξεχάσετε να πάτε στο <a href="%2$s">ePanel</a> να το ρυθμίσετε. Αυτό το μήνυμα θα εξαφανιστεί μόλις κάνετε κλικ στο κουμπί Αποθήκευσης στη <a href="%2$s">σελίδα επιλογών του θέματος</a>.</p></div>

en: <em>Before you can receive product updates, you must first authenticate your Elegant Themes subscription. To do this, you need to enter both your Elegant Themes Username and your Elegant Themes API Key into the Updates Tab in your theme and plugin settings. To locate your API Key, <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/api/" target="_blank">log in</a> to your Elegant Themes account and navigate to the <strong>Account > API Key</strong> page. <a href="https://www.elegantthemes.com/documentation/divi/update-divi/" target="_blank">Learn more here</a></em>. If you still get this message, please make sure that your Username and API Key have been entered correctly
el: <em>Για να μπορέσετε να λάβετε ενημερώσεις προϊόντων, πρέπει πρώτα να πιστοποιήσετε τη συνδρομή σας στο Elegant Themes. Για να το κάνετε αυτό, πρέπει να εισαγάγετε το όνομα χρήστη Elegant Themes και το κλειδί Elegant Themes API στην καρτέλα Ενημερώσεις στις ρυθμίσεις θέματος και προσθήκης. Για να εντοπίσετε το κλειδί API σας, <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/api/" target="_blank">συνδεθείτε στον</a> λογαριασμό σας στο Elegant Themes και μεταβείτε στη σελίδα <strong>Λογαριασμός > Κλειδί API</strong>. <a href="https://www.elegantthemes.com/documentation/divi/update-divi/" target="_blank">Μάθετε περισσότερα εδώ</a></em>. Εάν εξακολουθείτε να λαμβάνετε αυτό το μήνυμα, βεβαιωθείτε ότι το όνομα χρήστη και το κλειδί API έχουν εισαχθεί σωστά

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
el: <span class="meta-nav">&larr;</span> Παλαιότερα Σχόλια

en: API Key
el: Κλειδί API

en: About Me
el: Πληροφορίες για μένα

en: Active Link Color
el: Χρώμα Ενεργού Συνδέσμου

en: Active Primary Menu Link Color
el: Ενεργά Πρωτοβάθμια μενού Χρώμα συνδέσμου

en: Add Author Bio
el: Προσθήκη βιογραφικού συγγραφέα

en: Add Button Icon
el: Προσθήκη Εικονιδίου Κουμπιού

en: Add ET Box
el: Προσθήκη ET Box

en: Add ET Button
el: Προσθήκη κουμπιού ET

en: Add ET Learn more block
el: Προσθήκη αποκλεισμού ET Learn more

en: Add ET Tabs
el: Προσθήκη καρτελών ET

en: Add From Library
el: Προσθήκη από τη βιβλιοθήκη

en: Add New Category
el: Προσθήκη νέας κατηγορίας

en: Add New Cloud Category
el: Προσθήκη νέας κατηγορίας Cloud

en: Add New Cloud Tag
el: Προσθήκη νέας ετικέτας Cloud

en: Add New Layout
el: Προσθήκη νέας διάταξης

en: Add New Pack
el: Προσθήκη νέου πακέτου

en: Add New Tag
el: Προσθήκη νέας ετικέτας

en: Add To Categories
el: Προσθήκη στις Κατηγορίες

en: Add To Divi Cloud
el: Προσθήκη στο Divi Cloud

en: Add To Favorites
el: Προσθήκη στα αγαπημένα

en: Add To Tags
el: Προσθήκη σε ετικέτες

en: Add a Tooltip Text
el: Προσθήκη Κειμένου Tooltip

en: Add code to the < body > (good for tracking codes such as google analytics)
el: Προσθήκη κώδικα στο < body > (χρήσιμο για tracking κώδικες όπως το Google Analytics)

en: Add code to the < head > of your blog
el: Προσθήκη κώδικα στο < head > του ιστολογίου σας

en: Add code to the bottom of your posts, before the comments
el: Προσθέστε κώδικα στο τέλος των  αναρτήσεών σας, πριν τα σχόλια

en: Add code to the top of your posts
el: Προσθήκη κώδικα στην κορυφή των αναρτήσεών σας

en: Adsense Code
el: Κώδικάς του Adsense

en: Advertisement
el: Διαφήημιση

en: Agency About Page
el: Σελίδα Σχετικά με το Πρακτορείο

en: Agency Blog Page
el: Σελίδα ιστολογίου πρακτορείου

en: Agency Contact Page
el: Σελίδα επικοινωνίας με το πρακτορείο

en: Agency Home Page
el: Αρχική σελίδα του Οργανισμού

en: Agency Landing Page
el: Σελίδα προορισμού εταιρείας

en: Agency Portfolio Page
el: Σελίδα χαρτοφυλακίου πρακτορείου

en: Agency Pricing Page
el: Σελίδα τιμολόγησης εταιρείας

en: All
el: Ολα

en: All Divi users can store up to %s items to their Divi Cloud for free. To save more items to your cloud and unlock unlimited storage, upgrade your Divi Cloud membership today. If you build Divi websites for a living, Divi Cloud is an awesome add-on and an amazing time saver. You are going to love it!
el: Όλοι οι χρήστες του Divi μπορούν να αποθηκεύσουν έως και %s στοιχεία στο Divi Cloud τους δωρεάν. Για να αποθηκεύσετε περισσότερα στοιχεία στο cloud σας και να ξεκλειδώσετε απεριόριστο αποθηκευτικό χώρο, αναβαθμίστε τη συνδρομή σας στο Divi Cloud σήμερα. Εάν δημιουργείτε ιστότοπους Divi για να ζήσετε, το Divi Cloud είναι ένα φοβερό πρόσθετο και μια εκπληκτική εξοικονόμηση χρόνου. Θα το λατρέψετε!

en: Alt
el: Εναλλακτικό κείμενο

en: Any code you place here will appear in body section of all pages of your blog. This is usefull if you need to input a tracking pixel for a state counter such as Google Analytics.
el: Κώδικας που θα τοποθετήσετε εδώ, θα ενσωματωθεί στο body κομμάτι όλων των σελίδων του ιστολογίου σας. Αυτό είναι χρήσιμο αν θέλετε να εισάγετε ένα tracking pixel για ένα μετρητή επισκεψιμότητας όπως το Google Analytics.

en: Any code you place here will appear in the head section of every page of your blog. This is useful when you need to add javascript or css to all pages.
el: Οποιοσδήποτε κώδικας μπει εδώ, θα εμφανίζεται στο head κομμάτι κάθε σελίδας του ιστολογίου σας. Αυτό είναι χρήσιμο όταν θέλετε να προσθέσετε JavaScript ή CSS σε όλες τις σελίδες.

en: Any code you place here will be placed at the bottom of all single posts. This is useful if you are looking to integrating things such as social bookmarking links.
el: Οποιοσδήποτε κώδικας τοποθετείτε εδώ θα τοποθετηθεί στο κάτω μέρος όλων των μοναδικών αναρτήσεων. Αυτό είναι χρήσιμο αν θέλετε να ενσωματώσετε πράγματα όπως οι κοινωνικές συνδέσεις σελιδοδεικτών.

en: Any code you place here will be placed at the top of all single posts. This is useful if you are looking to integrating things such as social bookmarking links.
el: Κώδικας που θα τοποθετήσετε εδώ, θα ενσωματωθεί στην αρχή όλων των αναρτήσεων σας. Αυτό είναι χρήσιμο αν θέλετε να ενσωματώσετε λειτουργίες όπως συνδέσμους κοινωνικής δικτύωσης.

[ctx: Apply layout to the page]
en: Use This Layout
el: Χρησιμοποιήστε αυτήν τη διάταξη

en: Archives
el: Αρχεία

en: Are You Sure?
el: Είσαι σίγουρος?

en: Authentication Required
el: Απαιτείται πιστοποίηση

en: Author
el: Συγγραφέας

en: Author Image URL
el: URL Εικόνας Συγγραφέα

en: Auto
el: Αυτόματο

en: Auto Speed
el: Αυτόματη Ταχύτητα

en: Automattic slider speed (works only if Auto is set to yes)
el: Αυτόματη ταχύτητα καρουζέλ (λειτουργεί μόνο αν έχετε επιλέξει Αυτόματο)

en: Back To Top Button
el: Κουμπί Πίσω στην Αρχή

en: Background
el: Φόντο

en: Background Color
el: Χρώμα Φόντου

en: Background Image
el: Εικόνα φόντου:

en: Background Position
el: Θέση Φόντου

en: Background Repeat
el: Επανάληψη Φόντου

en: Banner
el: Διαφημιστικό πλαίσιο

en: Before you can download Premade Layouts from the %1$s Library you must authenticate your %2$s subscription.
el: Για να μπορέσετε να πραγματοποιήσετε λήψη των Premade Layouts από τη Βιβλιοθήκη %1$s, πρέπει να ελέγξετε την ταυτότητα της συνδρομής σας %2$s.

en: Blog
el: Ιστολόγιο

en: Blog Style Mode
el: Λειτουργία Μορφής Ιστολογίου

en: Body Font
el: Γραμματοσειρά Κεντρικού Κειμένου

en: Body Font Style
el: Στυλ Γραμματοσειράς Κορμού

en: Body Line Height
el: Ύψος Γραμμής Κορμού

en: Body Link Color
el: Χρώμα Συνδέσμου Κορμού

en: Body Text Color
el: Χρώμα Γραμματοσειράς Κορμού

en: Body Text Size
el: Μέγεθος Κειμένου Κορμού

en: Body/Link Line Height
el: Ύψος Γραμμής Κορμού/Συνδέσμου

en: Body/Link Text Size
el: Μέγεθος Κειμένου Κορμού/Συνδέσμου

en: Bold
el: Έντονα

en: Border Color
el: Χρώμα Περιγράμματος

en: Border Radius
el: Ακτίνα Περιγράμματος

en: Border Width
el: Πλάτος Περιγράμματος

en: Bottom
el: Κάτω μέρος

en: Bottom Bar
el: Κάτω Μπάρα

en: Bottom to Top
el: Από κάτω προς τα πάνω

[ctx: Business]
en: Agency
el: Πρακτορείο

[ctx: Business]
en: Consultant
el: Σύμβουλος

en: Button Font Style
el: Στυλ Γραμματοσειράς Κουμπιού

en: Buttons
el: Κουμπιά

en: Buttons Font
el: Γραμματοσειρά Κουμπιών

en: Buttons Hover Style
el: Στυλ Κουμπιών Όταν βρίσκεται το Ποντίκι από Πάνω

en: Buttons Style
el: Στυλ Κουμπιών

en: Buy
el: Αγορά

en: By %s
el: Κατά %s

en: By The Community
el: Από την Κοινότητα

en: By default comments are not placed on pages, however, if you would like to allow people to comment on your pages simply enable this option.
el: Από προεπιλογή, στις σελίδες δεν τοποθετούνται σχόλια, ωστόσο, εάν θέλετε να επιτρέψετε στον κόσμο να σχολιάζει στις σελίδες σας μπορείτε απλά να ενεργοποιήσετε αυτήν την επιλογή.

en: By default pages are sorted by name. However if you would rather have them sorted by ID you can adjust this setting.
el: Από προεπιλογή, οι σελίδες ταξινομούνται κατ’όνομα. Ωστόσο, αν προτιμάτε να είναι διαχωρισμένες κατά ID μπορείτε να προσαρμόσετε αυτή τη ρύθμιση.

en: By default the navigation bar stays on top of the screen at all times. We suggest to disable this option, if you need to use a logo taller than the default one.
el: Από προεπιλογή, η μπάρα πλοήγησης παραμένει στην κορυφή της οθόνης ανά πάσα στιγμή. Προτείνουμε να απενεργοποιήσετε αυτή την επιλογή αν θέλετε να χρησιμοποιήσετε μια μεγάλη εικόνα λογότυπου.

en: By default the theme creates a Home link that, when clicked, leads back to your blog's homepage. If, however, you are using a static homepage and have already created a page called Home to use, this will result in a duplicate link. In this case you should disable this feature to remove the link.
el: Από προεπιλογή, το θέμα δημιουργεί ένα σύνδεσμο Αρχικής Σελίδας ο οποίος, όταν πατηθεί, οδηγεί πίσω στην αρχική σελίδα του ιστολογίου σας. Αν, ωστόσο, χρησιμοποιείτε στατική αρχική σελίδα και έχετε ήδη δημιουργήσει μια σελίδα με το όνομα Αρχική Σελίδα για να χρησιμοποιήσετε, αυτό θα έχει σαν αποτέλεσμα σε διπλό σύνδεσμο. Σε αυτήν την περίπτωση απενεργοποιήστε αυτή τη λειτουργία για να αφαιρέσετε τον σύνδεσμο.

en: By default the theme creates post titles based on the title of your post and your blog name. If you would like to make your meta title different than your actual post title you can define a custom title for each post using custom fields. This option must be enabled for custom titles to work, and you must choose a custom field name for your title below.
el: Από προεπιλογή, το θέμα δημιουργεί τίτλους αναρτήσεων βασισμένους στον τίτλο της ανάρτησής σας και το όνομα του ιστολογίου σας. Αν θέλετε να διαφοροποιήσετε τον meta τίτλος σας από τον κανονικό τίτλος της ανάρτησης μπορείτε να ορίσετε έναν προσαρμοσμένο τίτλο για κάθε ανάρτηση, χρησιμοποιώντας τα προσαρμοσμένα πεδία. Αυτή η επιλογή πρέπει να ενεργοποιηθεί για να λειτουργήσουν οι προσαρμοσμένοι τίτλοι, και πρέπει να επιλέξετε παρακάτω ένα όνομα προσαρμοσμένου πεδίου για τον τίτλο σας.

en: By default the theme does not add keywords to your header. Most search engines don't use keywords to rank your site anymore, but some people define them anyway just in case. If you want to add meta keywords to your header then enable this option and fill in the custom keywords field below.
el: Από προεπιλογή, το θέμα δεν προσθέτει λέξεις-κλειδιά στην επικεφαλίδα σας. Οι περισσότερες μηχανές αναζήτησης δεν  χρησιμοποιούν πια λέξεις κλειδιά για να ταξινομήσουν την ιστοσελίδα σας, αλλά κάποιοι τις ορίζουν ούτως ή άλλως για παν ενδεχόμενο. Εάν θέλετε να προσθέσετε meta λέξεις-κλειδιά στην επικεφαλίδα σας τότε ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή και συμπληρώστε τις προσαρμοσμένες λέξεις-κλειδιά στα παρακάτω πεδία.

en: By default the theme truncates your posts on index/homepages automatically to create post previews. If you would rather show your posts in full on index pages like a traditional blog then you can activate this feature.
el: Από προεπιλογή, το θέμα κόβει αποσπάσματα της ανάρτησης αυτόματα για να δημιουργήσει προεπισκοπήσεις των αναρτήσεων. Αν προτιμάτε να φαίνονται ολόκληρες οι αναρτήσεις σας σαν παραδοσιακό ιστολόγιο, τότε μπορείτε να ενεργοποιήσετε αυτή τη λειτουργία.

en: By default the theme uses a combination of your blog name and your blog description, as defined when you created your blog, to create your homepage titles. However if you want to create a custom title then simply enable this option and fill in the custom title field below.
el: Από προεπιλογή, για τη δημιουργία των τίτλων της αρχικής σελίδας, το θέμα χρησιμοποιεί ένα συνδυαμό του ονόματος του ιστολογίου σας και της περιγραφής του ιστολογίου σας όπως ορίστηκε όταν δημιουργήσατε το ιστολόγιό σας. Ωστόσο, αν θέλετε να δημιουργήσετε έναν προσαρμοσμένο τίτλο τότε απλά ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή και συμπληρώστε τον προσαρμοσμένο τίτλο στο παρακάτω πεδίο.

en: By default the theme uses your blog description, as defined when you created your blog, to fill in the meta description field. If you would like to use a different description then enable this option and fill in the custom description field below.
el: Από προεπιλογή, το θέμα χρησιμοποιεί την περιγραφή του ιστολογίου σας για να συμπληρώσει το πεδίο της meta περιγραφής, όπως ορίστηκε όταν δημιουργήσατε το ιστολόγιό σας. Εάν θέλετε να χρησιμοποιήσετε διαφορετική περιγραφή, τότε ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή και συμπληρώστε την προσαρμοσμένη περιγραφή στο παρακάτω πεδίο.

en: By default thumbnail images are created using custom fields. However, if you would rather use the images that are already in your post for your thumbnail (and bypass using custom fields) you can activate this option. Once activated thumbnail images will be generated automatically using the first image in your post. The image must be hosted on your own server.
el: Από προεπιλογή, οι μικρογραφίες των εικόνων δημιουργούνται χρησιμοποιώντας προσαρμοσμένα πεδία. Ωστόσο, εάν προτιμάτε να χρησιμοποιήσετε τις εικόνες που υπάρχουν ήδη στη δημοσίευσή σας για τη μικρογραφία σας (και να παρακάμψετε χρησιμοποιώντας προσαρμοσμένα πεδία), μπορείτε να ενεργοποιήσετε αυτήν την επιλογή. Μόλις ενεργοποιηθούν οι μικρογραφίες θα δημιουργηθούν αυτόματα χρησιμοποιώντας την πρώτη εικόνα στην ανάρτησή σας. Η εικόνα πρέπει να φιλοξενείται στον δικό σας διακομιστή.

en: By default thumbnails are not placed on pages (they are only used on posts). However, if you want to use thumbnails on pages you can! Just enable this option.
el: Από προεπιλογή οι μικρογραφίες δεν τοποθετούνται στις σελίδες (χρησιμοποιούνται μόνο στις δημοσιεύσεις). Όμως, αν θέλετε να χρησιμοποιήσετε μικρογραφίες στις σελίδες, μπορείτε να το κάνετε! Χρειάζεται μόνο να ενεργοποιήσετε αυτή την επιλογή.

en: By default thumbnails are placed at the beginning of your post on single post pages. If you would like to remove this initial thumbnail image to avoid repetition simply disable this option.
el: Από προεπιλογή, οι μικρογραφίες τοποθετούνται στην αρχή της ανάρτησής σας στις σελίδες που απαρτίζονται από μια μόνο ανάρτησηση. Εάν θέλετε να αφαιρέσετε την αρχική μικρογραφία για να αποφύγετε την επανάληψη, απλώς απενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή.

en: CSS No Selector
el: CSS Χωρίς Επιλογέα

en: CSS Snippet
el: Απόσπασμα CSS

en: Cancel
el: Ματαίωση

en: Canonicalization helps to prevent the indexing of duplicate content by search engines, and as a result, may help avoid duplicate content penalties and pagerank degradation. Some pages may have different URLs all leading to the same place. For example domain.com, domain.com/index.html, and www.domain.com are all different URLs leading to your homepage. From a search engine's perspective these duplicate URLs, which also occur often due to custom permalinks, may be treated individually instead of as a single destination. Defining a canonical URL tells the search engine which URL you would like to use officially. The theme bases its canonical URLs off your permalinks and the domain name defined in the settings tab of wp-admin.
el: Η κανονικοποίηση συμβάλλει στην αποτροπή της ευρετηρίασης διπλότυπου περιεχομένου από τις μηχανές αναζήτησης και, ως εκ τούτου, μπορεί να βοηθήσει στην αποφυγή κυρώσεων διπλού περιεχομένου και υποβάθμισης της κατάταξης σελίδας. Ορισμένες σελίδες μπορεί να έχουν διαφορετικές διευθύνσεις URL που οδηγούν στο ίδιο μέρος. Για παράδειγμα, το domain.com, το domain.com/index.html και το www.domain.com είναι διαφορετικές διευθύνσεις URL που οδηγούν στην αρχική σας σελίδα. Από την οπτική γωνία μιας μηχανής αναζήτησης, αυτές οι διπλότυπες διευθύνσεις URL, οι οποίες εμφανίζονται επίσης συχνά λόγω προσαρμοσμένων μόνιμων συνδέσμων, μπορούν να αντιμετωπίζονται μεμονωμένα αντί ως ενιαίος προορισμός. Ο καθορισμός μιας κανονικής URL ενημερώνει τη μηχανή αναζήτησης ποια URL θα θέλατε να χρησιμοποιήσετε επίσημα. Το θέμα βασίζει τις κανονικές του διευθύνσεις URL από τους μόνιμους συνδέσμους σας και το όνομα τομέα που ορίζεται στην καρτέλα ρυθμίσεων του wp-admin.

en: Caption
el: Λεζάντα

en: Caption goes here
el: Η λεζάντα μπαίνει εδώ

en: Caption title goes here
el: Ο τίτλος της λεζάντας μπαίνει εδώ

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Category
el: Κατηγορία

en: Center
el: Στο κέντρο

en: Centered
el: Στο Κέντρο

en: Centered Inline Logo
el: Κεντραρισμένο Ενσωματομένο Λογότυπο

en: Check this box if you want to display meta descriptions on category/archive pages. The description is based off the category description you choose when creating/edit your category in wp-admin.
el: Επιλέξτε αυτό το κουτί αν θέλετε να εμφανίσετε meta περιγραφές στις σελίδες κατηγοριών και αρχειοθετήσεων. Η περιγραφή βασίζεται στην περιγραφή της κατηγορίας που επιλέγετε όταν φτιάχνετε/διαμορφώνετε την κατηγορία στο wp-admin

en: Choose File
el: Επιλέξτε το αρχείο

en: Choose an Image
el: Επιλογή εικόνας

en: Choose button color
el: Επιλογή χρώματος κουμπιού

en: Choose button type
el: Επιλογή είδους κουμπιού

en: Choose title autogeneration method
el: Επιλογή τρόπου δημιουργίας τίτλου

en: Choose which items to display in the post info section
el: Επιλέξτε ποια στοιχεία θα εμφανίζονται στην ενότητα πληροφοριών ανάρτησης

en: Choose yes if you want for automatic slider animation
el: Επιλέξτε ενεργοποίηση αν θέλετε αυτόματη κίνηση καρουζέλ

[ctx: Classes Page (Fitness, Training, etc)]
en: Classes
el: Τάξεις

en: Click here to learn more
el: Πατήστε εδώ για να μάθετε περισσότερα

en: Code
el: Κώδικας

en: Code Integration
el: Ενσωμάτωση Κώδικα

en: Code Snippet
el: Απόσπασμα κώδικα

en: Code Snippets Library
el: Βιβλιοθήκη αποσπασμάτων κώδικα

en: Coffee Shop
el: Καφετέρια

en: Coffee Shop About Page
el: Σελίδα Σχετικά με το Coffee Shop

en: Coffee Shop Blog Page
el: Σελίδα ιστολογίου Coffee Shop

en: Coffee Shop Contact Page
el: Σελίδα Επικοινωνίας Coffee Shop

en: Coffee Shop Footer Page
el: Σελίδα υποσέλιδου Coffee Shop

en: Coffee Shop Guide Page
el: Σελίδα οδηγού Coffee Shop

en: Coffee Shop Home Page
el: Αρχική σελίδα Coffee Shop

en: Coffee Shop Landing Page
el: Σελίδα προορισμού Coffee Shop

en: Coffee Shop Menu Page
el: Σελίδα μενού Coffee Shop

en: Coffee Shop Shop Page
el: Σελίδα Coffee Shop

en: Color
el: Χρώμα

en: Color Pickers Default Palette
el: Προεπιλεγμένη Παλέτα Επιλογέων Χρώματος

en: Color Schemes
el: Σχέδια Χρωμάτων

en: Column Layout
el: Διάταξη Στήλης

en: Comments
el: Σχόλια

en: Community
el: Κοινότητα

en: Complete your purchase using the pop-up to upgrade Divi Cloud.
el: Ολοκληρώστε την αγορά σας χρησιμοποιώντας το αναδυόμενο παράθυρο για να αναβαθμίσετε το Divi Cloud.

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Content goes here
el: Το περιεχόμενο μπαίνει εδώ

en: Content text or html
el: Κείμενο περιερχομένου ή HTML

en: Copy To Divi Cloud
el: Αντιγραφή στο Divi Cloud

en: Copy To Library
el: Αντιγραφή στη βιβλιοθήκη

en: Copywriter About Page
el: Copywriter Σχετικά με τη σελίδα

en: Copywriter Blog Page
el: Σελίδα ιστολογίου Copywriter

en: Copywriter Contact Page
el: Σελίδα Επικοινωνίας Copywriter

en: Copywriter FAQ Page
el: Σελίδα Συνήθεις Ερωτήσεις Copywriter

en: Copywriter Home Page
el: Αρχική σελίδα Copywriter

en: Copywriter Landing Page
el: Σελίδα προορισμού Copywriter

en: Copywriter Portfolio Page
el: Σελίδα χαρτοφυλακίου Copywriter

en: Copywriter Pricing Page
el: Σελίδα τιμολόγησης Copywriter

en: Copywriter Services Page
el: Σελίδα Υπηρεσιών Copywriter

en: Create New Category/Categories
el: Δημιουργία Νέας Κατηγορίας/Κατηγοριών

en: Create New Tag(s)
el: Δημιουργία νέων ετικετών

en: Create New Tag/Tags
el: Δημιουργία νέας ετικέτας/ετικέτες

en: Critical CSS
el: Κρίσιμο CSS

en: Critical CSS greatly improves website load times and Google PageSpeed scores by deferring non-critical styles and eliminating render-blocking CSS requests.
el: Το Critical CSS βελτιώνει σημαντικά τους χρόνους φόρτωσης του ιστότοπου και τις βαθμολογίες Google PageSpeed αναβάλλοντας τα μη κρίσιμα στυλ και εξαλείφοντας τα αιτήματα CSS που εμποδίζουν την απόδοση.

en: Critical Threshold Height
el: Ύψος κρίσιμου κατωφλίου

en: Current Color
el: Τρέχον χρώμα

en: Currently viewing archives from %1$s
el: Τώρα βλέπετε αρχεία από %1$s

en: Custom CSS
el: Προσαρμοσμένη CSS

en: Custom field Name to be used for description
el: Εξατομικευμένο πεδίο Ονόματος για την περιγραφή

en: Custom field Name to be used for keywords
el: Εξατομικευμένο πεδίο Ονόματος για τις λέξεις κλειδιά

en: Custom field Name to be used for title
el: Εξατομικευμένο πεδίο Ονόματος για τον τίτλο

en: Dark
el: Σκοτεινό

en: Dashed
el: Διακεκομμένη

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Date format
el: Μορφή Ημερομηνίας

en: Default
el: Αρχικό

en: Defer Additional Third Party Scripts
el: Αναβολή πρόσθετων σεναρίων τρίτων

en: Defer Gutenberg Block CSS
el: Αναβολή αποκλεισμού CSS του Gutenberg

en: Defer jQuery And jQuery Migrate
el: Αναβολή jQuery Και jQuery Migrate

en: Define a character to separate BlogName and Post title
el: Ορισμός χαρακτήρα για διαχωρισμό Ονόματος Ιστοσελίδας και Τίτλου Ανάρτησης

en: Define the default color palette for color pickers in the Divi Builder.
el: Καθορίστε την προεπιλεγμένη χρωματική παλέτα στο Divi Builder.

en: Delete
el: Διαγράφω

en: Delete Permanently
el: Διαγραφή οριστικά

en: Delete Selected Items
el: Διαγραφή επιλεγμένων αντικειμένων

en: Demo
el: Διαδήλωση

en: Design Agency About Page
el: Design Agency Σχετικά με τη σελίδα

en: Design Agency Blog Page
el: Σελίδα Ιστολογίου Design Agency

en: Design Agency Case Study Page
el: Σελίδα Case Study Agency Design Agency

en: Design Agency Contact Page
el: Σελίδα Επικοινωνίας Design Agency

en: Design Agency Home Page
el: Αρχική σελίδα Design Agency

en: Design Agency Landing Page
el: Σελίδα προορισμού γραφείου σχεδιασμού

en: Design Agency Portfolio Page
el: Σελίδα Χαρτοφυλακίου Design Agency

en: Design Agency Project Page 1
el: Έργο Design Agency Σελίδα 1

en: Design Agency Project Page 2
el: Έργο Design Agency Σελίδα 2

en: Designed by %1$s | Powered by %2$s
el: Σχεδιάστηκε από %1$s | Υποστηρίζεται από %2$s

en: Digital Payments
el: Ψηφιακές πληρωμές

en: Digital Payments About Page
el: Ψηφιακές πληρωμές σχετικά με τη σελίδα

en: Digital Payments Blog Page
el: Σελίδα ιστολογίου ψηφιακών πληρωμών

en: Digital Payments Contact Page
el: Σελίδα Επικοινωνίας Ψηφιακών πληρωμών

en: Digital Payments Features Page
el: Σελίδα χαρακτηριστικών ψηφιακών πληρωμών

en: Digital Payments Home Page
el: Αρχική σελίδα ψηφιακών πληρωμών

en: Digital Payments Landing Page
el: Σελίδα προορισμού ψηφιακών πληρωμών

en: Digital Payments Pricing Page
el: Σελίδα τιμολόγησης ψηφιακών πληρωμών

en: Digital Payments Sign-Up Page
el: Σελίδα εγγραφής ψηφιακών πληρωμών

en: Disable Footer Credits
el: Απενεργοποίηση Πιστώσεων Υποσέλιδου

en: Disable Translations
el: Απενεργοποιήστε Μεταφράσεις

en: Disable WordPress Emojis
el: Απενεργοποιήστε τα WordPress Emojis

en: Disable this option to remove the Google Fonts from your Divi Builder Pages.
el: Απενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να καταργήσετε τις Google Fonts από τις σελίδες σας στο Divi Builder.

en: Disable this option to remove the Google Maps API script from your Divi Builder Pages. This may improve compatibility with third party plugins that also enqueue this script. Please Note: Modules that rely on the Google Maps API in order to function properly, such as the Maps and Fullwidth Maps Modules, will still be available but will not function while this option is disabled (unless you manually add Google Maps API script).
el: Απενεργοποιήστε αυτή την επιλογή για να αφαιρέσετε το Google Maps API script από τις Σελίδες Divi Builder. Αυτό μπορεί να βελτιώσει τη συμβατότητα με plugins τρίτων που επίσης βάζουν στην ουρά επεξεργασίας αυτό το script. Παρακαλούμε Σημειώστε: Τα αυτοτελή μέρη που βασίζονται στο Google Maps API για να λειτουργήσουν κανονικά, όπως τα μέρη των χαρτών και τα μέρη χαρτών πλήρους εύρους, θα είναι διαθέσιμα αλλά δεν θα λειτουργούν αν αυτή η επιλογή απενεργοποιηθεί (εκτός κι αν προσθέσετε χειροκίνητα το Google Maps API script).

en: Disable top tier dropdown menu links
el: Απενεργοποιήστε τις βαθμίδες των συνδέσμων στα αναδιπλωμένα μενού

en: Disable translations if you don't want to display translated theme strings on your site.
el: Απενεργοποιήστε τις μεταφράσεις αν δεν θέλετε να εμφανίζετε μεταφρασμένες συμβολοσειρές (strings) θέματος στην ιστοσελίδα σας.

en: Disabled
el: Απενεργοποιήστε

en: Disabling this option will remove the body code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
el: Η απενεργοποίηση αυτής της επιλογής θα αφαιρέσει το παρακάτω κομμάτι κώδικα από το body του ιστολογίου σας. Αυτό θα σας επιτρέψει να αφαιρέσετε τον κώδικα, ενώ παράλληλα το σώζετε για μετέπειτα χρήση.

en: Disabling this option will remove the header code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
el: Η απενεργοποίηση αυτής της επιλογής θα αφαιρέσει το παρακάτω κομμάτι κώδικα από το header του ιστολογίου σας. Αυτό θα σας επιτρέψει να αφαιρέσετε τον κώδικα, ενώ παράλληλα το σώζετε για μετέπειτα χρήση.

en: Disabling this option will remove the single bottom code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
el: Η απενεργοποίηση αυτής της επιλογής θα αφαιρέσει το μοναδικό παρακάτω κομμάτι κώδικα από το ιστολόγιο σας. Αυτό θα σας επιτρέψει να αφαιρέσετε τον κώδικα, ενώ παράλληλα το σώζετε για μετέπειτα χρήση.

en: Disabling this option will remove the single top code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
el: Η απενεργοποίηση αυτής της επιλογής θα αφαιρέσει το παρακάτω κομμάτι κώδικα από το ιστολόγιο σας. Αυτό θα σας επιτρέψει να αφαιρέσετε τον κώδικα, ενώ παράλληλα το σώζετε για μετέπειτα χρήση.

en: Display Home link
el: Εμφάνιση συνδέσμου Αρχικής Σελίδας

en: Displays About Me Information
el: Εμφάνιση πληροφοριών για μένα

en: Displays Adsense Ads
el: Εμφάνιση διαφημίσεων Adsense

en: Displays Advertisements
el: Εμφάνιση διαφημίσεων

en: Divi Customizer Settings
el: Ρυθμίσεις Εργαλείου Προσαρμογής Divi

en: Divi Library
el: Βιβλιοθήκη Divi

[ctx: Divi Library]
en: %s Library
el: %s Βιβλιοθήκη

[ctx: Divi Library]
en: View Mode
el: Λειτουργία προβολής

[ctx: Divi Library Global Module]
en: Global
el: Παγκόσμια

[ctx: Divi Library Item Type]
en: Layout
el: Διάταξη

[ctx: Divi Library Item Type]
en: Module
el: Μονάδα μέτρησης

[ctx: Divi Library Layout Type]
en: Row
el: Σειρά

[ctx: Divi Library Layout Type]
en: Section
el: Ενότητα

en: Divi Library Snippet Name
el: Όνομα αποσπάσματος βιβλιοθήκης Divi

[ctx: Divi Library Title]
en: Layout Details
el: Λεπτομέρειες διάταξης

[ctx: Divi Library View Mode]
en: Grid View
el: Προβολή πλέγματος

[ctx: Divi Library View Mode]
en: List View
el: Προβολή λίστας

[ctx: Divi Library View Mode]
en: Tag View
el: Προβολή ετικέτας

[ctx: Divi Library View Mode (Layout Pack)]
en: Pack View
el: Προβολή πακέτου

en: Divi Page Settings
el: Ρυθμίσεις Σελίδας Divi

en: Do you want to move selected items to your trash?
el: Θέλετε να μετακινήσετε επιλεγμένα στοιχεία στον κάδο απορριμμάτων σας;

en: Do you want to permanently delete all the items in your trash? This action cannot be undone and the items cannot be recovered.
el: Θέλετε να διαγράψετε οριστικά όλα τα στοιχεία στον κάδο απορριμμάτων σας; Αυτή η ενέργεια δεν μπορεί να αναιρεθεί και τα στοιχεία δεν μπορούν να ανακτηθούν.

[ctx: Documentation Page]
en: Documentation
el: Τεκμηρίωση

en: Dot Navigation
el: Πλοήγηση Κουκκίδων

en: Dotted
el: Με Κουκκίδες

en: Double
el: Διπλή

en: Download Backup Before Importing
el: Λήψη αντιγράφων ασφαλείας πριν από την εισαγωγή

en: Dropdown Menu Animation
el: Animation Αναπτυσσόμενου μενού

en: Dropdown Menu Background Color
el: Χρώμα Φόντου Αναπτυσσόμενου Μενού

en: Dropdown Menu Line Color
el: Χρώμα Γραμμής Αναπτυσσόμενου Μενού

en: Dropdown Menu Text Color
el: Χρώμα Κειμένου Αναπτυσσόμενου Μενού

en: Duplicate
el: Αντίγραφο

en: Duplicate Global Item To Cloud
el: Διπλότυπο καθολικού στοιχείου στο Cloud

en: Dynamic CSS
el: Δυναμικό CSS

en: Dynamic CSS greatly reduces CSS file size by dynamically generating only the assets necessary for the features and modules you use. This eliminates all file bloat and greatly improves load times.
el: Το Dynamic CSS μειώνει σημαντικά το μέγεθος του αρχείου CSS δημιουργώντας δυναμικά μόνο τα στοιχεία που είναι απαραίτητα για τις δυνατότητες και τις λειτουργικές μονάδες που χρησιμοποιείτε. Αυτό εξαλείφει όλο το bloat των αρχείων και βελτιώνει σημαντικά τους χρόνους φόρτωσης.

en: Dynamic Icons
el: Δυναμικά εικονίδια

en: Dynamic JavaScript Libraries
el: Δυναμικές βιβλιοθήκες JavaScript

en: Dynamic Module Framework
el: Πλαίσιο Dynamic Module

en: ET About Me Widget
el: Γραφικό στοιχείο ET About Me

en: ET Adsense Widget
el: Γραφικό στοιχείο ET Adsense

en: ET Advertisement
el: Διαφήμιση ET

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Edit Footer Credits
el: Επεξεργασία Πιστώσεων Υποσέλιδου

en: Edit Tags & Categories
el: Επεξεργασία ετικετών και κατηγοριών

en: Edit With Divi
el: Επεξεργασία με Divi

en: Effect
el: Εφέ

en: Elegant Themes Account
el: Λογαριασμός Elegant Themes

en: Empty Trash
el: Αδειος κάδος

en: Enable Boxed Layout
el: Ενεργοποίηση Εγκιβωτισμένης Διάταξης

en: Enable Divi Cloud
el: Ενεργοποιήστε το Divi Cloud

en: Enable Divi Gallery
el: Ενεργοποιήστε τη Γκαλερί Divi

en: Enable Responsive Images
el: Ενεργοποίηση ευαίσθητων εικόνων

en: Enable Single Post 468x60 banner
el: Ενεργοποίηση 468χ60 banner Μονής Ανάρτησης

en: Enable Vertical Navigation
el: Ενεργοποίηση Κατακόρυφης Πλοήγησης

en: Enable body code
el: Ενεργοποίηση < body > κώδικα

en: Enable caching of Google Fonts and load them inline. This reduces render-blocking requests and improves page load times.
el: Ενεργοποιήστε την προσωρινή αποθήκευση των Google Fonts και φορτώστε τις ενσωματωμένα. Αυτό μειώνει τα αιτήματα αποκλεισμού απόδοσης και βελτιώνει τους χρόνους φόρτωσης της σελίδας.

en: Enable canonical URL's
el: Ενεργοποιήστε canonical URL's

en: Enable custom description
el: Ενεργοποιήστε την προσαρμοσμένη περιγραφή

en: Enable custom keywords
el: Ενεργοποιήστε προσαρμοσμένες λέξεις-κλειδιά

en: Enable custom titles
el: Ενεργοποίηση προσαρμοσμένων τίτλων

en: Enable header code
el: Ενεργοποίηση header code

en: Enable meta descriptions
el: Ενεργοποίηση meta περιγραφών

en: Enable single bottom code
el: Ενεργοποίηση μοναδικού τελευταίου κώδικα

en: Enable single top code
el: Ενεργοποίηση μοναδικού κεφαλικού κώδικα

en: Enable this if you want to replace the WordPress default gallery with the Divi-style gallery.
el: Ενεργοποιήστε αυτό αν θέλετε να αντικαταστήσετε την προεπιλεγμένη γκαλερί του WordPress με τη γκαλερί στυλ Divi.

en: Enable this option to display Back To Top Button while scrolling
el: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να ενεργοποιήσετε το Κουμπί Πίσω στην Αρχή όσο κάνετε scrolling

en: Enable this option to get responsive images size generated when uploading images and adding srcset attribute for images element.
el: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να δημιουργήσετε μέγεθος εικόνας που ανταποκρίνεται στις φωτογραφίες όταν προσθέτετε εικόνες και προσθέστε το χαρακτηριστικό srcset για το στοιχείο εικόνων.

en: Enable this option to get the smooth scrolling effect with mouse wheel
el: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να έχετε το εφέ του ομαλού scrolling με τη ροδέλα του ποντικιού σας

en: Enable this option to show thumbnails on Index Pages.
el: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να εμφανίσετε τις μικρογραφίες στις Κεντρικές Σελίδες.

en: Enable this to allow the Divi Framework to only load the modules that are used on the page, and process the logic for the features in use.
el: Ενεργοποιήστε το για να επιτρέψετε στο Divi Framework να φορτώνει μόνο τις λειτουργικές μονάδες που χρησιμοποιούνται στη σελίδα και να επεξεργάζεται τη λογική για τις δυνατότητες που χρησιμοποιούνται.

en: Enabled
el: Ενεργοποιήστε

en: Enabling this option will display a 468x60 banner ad on the bottom of your post pages below the single post content. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
el: Η ενεργοποίηση αυτής της επιλογής, θα εμφανίσει μία banner διαφήμιση 468χ60 στο τέλος της σελίδας αναρτήσεων, κάτω από το περιεχόμενο των αναρτήσεων. Αν ενεργοποιηθεί, πρέπει να συμπληρώσετε τη banner εικόνα και τον προορισμό του URL παρακάτω.

en: Enabling this option will lower the size of Google Fonts and improve load times, however it will limit Google Fonts support in some very old browsers. You can turn this off to increase support for older browsers at a slight cost to performance.
el: Η ενεργοποίηση αυτής της επιλογής θα μειώσει το μέγεθος των Google Fonts και θα βελτιώσει τους χρόνους φόρτωσης, ωστόσο θα περιορίσει την υποστήριξη του Google Fonts σε ορισμένα πολύ παλιά προγράμματα περιήγησης. Μπορείτε να το απενεργοποιήσετε για να αυξήσετε την υποστήριξη για παλαιότερα προγράμματα περιήγησης με μικρό κόστος στην απόδοση.

en: Enqueue Google Maps Script
el: Προσθήκη Google Maps Script στην ουρά επεξεργασίας

en: Enqueue jQuery Compatibility Script
el: Κάντε ουρά σεναρίου συμβατότητας jQuery

en: Enter the URL of your Facebook Profile.
el: Εισάγετε το URL του Facebook προφίλ σας.

en: Enter the URL of your Instagram Profile.
el: Καταχωρίστε τη διεύθυνση URL του προφίλ σας Instagram.

en: Enter the URL of your RSS feed.
el: Εισάγετε το URL της RSS ροής σας.

en: Enter the URL of your Twitter Profile.
el: Εισάγετε το URL του Twitter προφίλ σας.

en: Error
el: Λάθος

[ctx: Event Details Page]
en: Details
el: Λεπτομέριες

en: Exclude categories from the navigation bar
el: Αποκλείστε κατηγορίες από την μπάρα πλοήγησης

en: Exclude pages from the navigation bar
el: Εξαίρεση σελίδων από τη μπάρα πολήγησης

en: Expand
el: Επέκταση

en: Explore Other Modules With Tag
el: Εξερευνήστε άλλες ενότητες με ετικέτα

en: Explore Other Rows With Tag
el: Εξερευνήστε άλλες σειρές με ετικέτα

en: Explore Other Sections With Tag
el: Εξερευνήστε άλλες ενότητες με ετικέτα

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Export %s
el: Εξαγωγή %s

en: Export %s Name
el: Εξαγωγή ονόματος %s

en: Exporting your %s will create a JSON file that can be imported into a different area.
el: Η εξαγωγή του %s σας θα δημιουργήσει ένα αρχείο JSON που μπορεί να εισαχθεί σε διαφορετική περιοχή.

en: Facebook Profile Url
el: Προφίλ Facebook URL

en: Fade
el: Σβήσιμο

en: Fade In
el: Σταδιακή εμφάνιση

en: Failed to load your existing layouts. Please try again later.
el: Η φόρτωση των υπαρχουσών διατάξεων απέτυχε. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά αργότερα.

en: Farmers Market
el: Λαϊκή αγορά

en: Farmers Market About Page
el: Farmers Market Σχετικά με τη σελίδα

en: Farmers Market Blog Page
el: Σελίδα Ιστολογίου Farmers Market

en: Farmers Market Contact Page
el: Σελίδα Επικοινωνίας Farmers Market

en: Farmers Market Donate Page
el: Σελίδα δωρεάς Farmers Market

en: Farmers Market Events Page
el: Σελίδα εκδηλώσεων Farmers Market

en: Farmers Market Home Page
el: Αρχική σελίδα Farmers Market

en: Farmers Market Landing Page
el: Σελίδα προορισμού Farmers Market

en: Farmers Market Market Page
el: Σελίδα Farmers Market Market

en: Fashion About Page
el: Σελίδα για τη μόδα

en: Fashion Blog Page
el: Σελίδα ιστολογίου μόδας

en: Fashion Contact Page
el: Σελίδα επικοινωνίας μόδας

en: Fashion Designer Page
el: Σελίδα σχεδιαστή μόδας

en: Fashion Gallery Page
el: Σελίδα γκαλερί μόδας

en: Fashion Home Page
el: Αρχική σελίδα μόδας

en: Fashion Landing Page
el: Σελίδα προσγείωσης μόδας

en: Fashion Shop Page
el: Σελίδα καταστήματος μόδας

en: Favorites
el: Αγαπημένα

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Find A Layout
el: Βρείτε μια διάταξη

en: Find A Module
el: Βρείτε μια ενότητα

en: Find A Page
el: Βρείτε μια σελίδα

en: Find A Row
el: Βρείτε μια σειρά

en: Find A Section
el: Εύρεση Ενότητας

en: Fixed
el: Σταθερό

en: Fixed Menu Height
el: Σταθερή Μενού Ύψος

en: Fixed Navigation Bar
el: Σταθερή Μπάρα Πλοήγησης

en: Fixed Navigation Settings
el: Σταθερές Ρυθμίσεις Πλοήγησης

en: Flip
el: Αναστροφή

en: Florist
el: Ανθοπώλης

en: Florist About Page
el: Ανθοπωλείο Σχετικά με τη σελίδα

en: Florist Blog Page
el: Σελίδα Ιστολόγιο Ανθοπωλείου

en: Florist Contact Page
el: Σελίδα Επικοινωνίας Ανθοπωλείου

en: Florist Gallery Page
el: Σελίδα Γκαλερί Ανθοπωλείου

en: Florist Home Page
el: Αρχική Σελίδα Ανθοπωλείου

en: Florist Landing Page
el: Σελίδα Προσγείωσης Ανθοπωλείου

en: Florist Shop Page
el: Σελίδα ανθοπωλείου

en: Folder
el: Ντοσιέ

en: Font
el: Γραμματοσειρά

en: Font Size
el: Μέγεθος Γραμματοσειράς

en: Font Style
el: Στυλ Γραμματοσειράς

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Footer Area
el: Περιοχή υποσέλιδου

en: Footer Background Color
el: Χρώμα Φόντου Υποσέλιδου

en: Footer Elements
el: Στοιχεία Υποσέλιδου

en: Footer Menu
el: Μενού Υποσέλιδου

en: Footer Menu Active Link Color
el: Χρώμα Ενεργού Συνδέσμου Μενού Υποσέλιδου

en: Footer Menu Background Color
el: Χρώμα Φόντου Μενού Υποσέλιδου

en: Footer Menu Text Color
el: Χρώμα Κειμένου Μενού Υποσέλιδου

en: Forgot your <a href="%1$s" target="_blank">Username</a> or <a href="%1$s" target="_blank">Password</a>?
el: Ξεχάσατε το <a href="%1$s" target="_blank">Όνομα χρήστη</a> ή τον <a href="%1$s" target="_blank">Κωδικός πρόσβασης</a> πρόσβασής σας;

en: Free Divi Cloud Limit Reached
el: Συμπληρώθηκε το δωρεάν όριο Divi Cloud

en: Freelancer
el: Ελεύθερος επαγγελματίας

en: Fullscreen
el: Πλήρης Οθόνη

en: Fullwidth
el: Πλήρες πλάτος

en: General
el: Γενικά

en: General Settings
el: Γενικές Ρυθμίσεις

en: Generating Screenshot
el: Δημιουργία στιγμιότυπου οθόνης

en: Get Unlimited Divi Cloud Storage
el: Αποκτήστε απεριόριστο χώρο αποθήκευσης Divi Cloud

en: Global items
el: Παγκόσμια είδη

en: Global items cannot be added to your Divi Cloud. Would you like to save a non-global version to your Divi Cloud? The version on this website will remain a global instance
el: Δεν είναι δυνατή η προσθήκη καθολικών στοιχείων στο Divi Cloud σας. Θα θέλατε να αποθηκεύσετε μια μη παγκόσμια έκδοση στο Divi Cloud σας; Η έκδοση σε αυτόν τον ιστότοπο θα παραμείνει παγκόσμια παρουσία

en: Google API Key
el: Κλειδί Google API

en: Google Fonts Subsets
el: Υποσύνολα Google Fonts

en: Grab the first post image
el: Πιάστε την πρώτη εικόνα της ανάρτησης

en: Green
el: Πράσινο

en: Groove
el: Εγκοπή

en: HTML/JS Snippet
el: Απόσπασμα HTML/JS

en: Header & Navigation
el: Κεφαλίδα & Πλοήγηση

en: Header Elements
el: Στοιχεία Κεφαλίδας

en: Header Font
el: Γραμματοσειρά Επικεφαλίδας

en: Header Font Style
el: Στυλ Γραμματοσειράς Κεφαλίδας

en: Header Format
el: Μορφή Κεφαλίδας

en: Header Letter Spacing
el: Απόσταση Γραμμάτων Κεφαλίδας

en: Header Line Height
el: Ύψος Γραμμής Κεφαλίδας

en: Header Style
el: Μορφή Επικεφαλίδας

en: Header Text Color
el: Χρώμα Κειμένου Κεφαλίδας

en: Header Text Size
el: Μέγεθος Κειμένου Κεφαλίδας

en: Help
el: Βοήθεια

en: Here you can add custom css to override or extend default styles.
el: Εδώ μπορείτε να προσθέστε προσαρμοσμένη CSS για να παρακάμψετε και να επεκτείνετε τα αρχικά στυλ.

en: Here you can change which character separates your blog title and index page name when using autogenerated post titles. Common values are | or -
el: Εδώ μπορείτε να ορίσετε ποιοι χαρακτήρες θα διαχωρίζουν το τίτλο του ιστολογίου από το όνομα της ανάρτησης, αν χρησιμοποιείτε αυτόματη δημιουργία τίτλων αναρτήσεων. Συνήθεις τιμές είναι το | ή  -

en: Here you can change which character separates your blog title and post name when using autogenerated post titles. Common values are | or -
el: Εδώ μπορείτε να αλλάξετε ποιοι χαρακτήρες διαχωρίσουν τον τίτλο του ιστολογίου σας και το όνομα της ανάρτησής σας όταν χρησιμοποιείτε τίτλους ανάρτησης που παράγονται αυτόματα. Συνήθεις τιμές είναι | ή –

en: Here you can choose Shop Page & Category Page Layout for WooCommerce.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε Σελίδα Καταστήματος και Διάταξη Σελίδας Κατηγορίας για WooCommerce

en: Here you can choose default sidebar layout
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε την προεπιλεγμένη διάταξη της πλαϊνής γραμμής

en: Here you can choose how your titles on index pages are generated. You can change which order your blog name and index title are displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε πως θα δημιουργούνται οι τίτλοι στις σελίδες αρχειοθέτησης. Μπορείτε να αλλάξετε με ποια σειρά θα εμφανίζονται το όνομα του ιστολογίου και ο τίτλος της ανάρτησης ή μπορείτε να αφαιρέσετε το όνομα του ιστολογίου από τον τίτλο τελείως

en: Here you can choose to display the Facebook Icon on your homepage.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε να εμφανίζεται το Facebook εικονίδιο στην αρχική σελίδα.

en: Here you can choose to display the Instagram Icon on your homepage.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε να εμφανίσετε το εικονίδιο Instagram στην αρχική σας σελίδα.

en: Here you can choose to display the RSS Icon.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε να εμφανίζεται το RSS εικονίδιο.

en: Here you can choose to display the Twitter Icon.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε να εμφανίζεται το εικονίδιο του Twitter

en: Here you can choose to remove certain categories from the navigation menu. All categories marked with an X will not appear in your navigation bar.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε να αφαιρέσετε ορισμένες κατηγορίες από το μενού πλοήγησης. Όλες οι κατηγορίες σημειωμένες με X δε θα εμφανίζονται στην μπάρα πλοήγησής σας.

en: Here you can choose to remove certain pages from the navigation menu. All pages marked with an X will not appear in your navigation bar.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε να αφαιρέσετε ορισμένες σελίδες από το μενού πλοήγησης. Όλες οι σελίδες σημειωμένες με ένα X δε θα εμφανίζονται στην μπάρα πλοήγησης.

en: Here you can choose to reverse the order that your categories links are displayed. You can choose between ascending and descending.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε να αναστρέψετε τη σειρά με την οποία εμφανίζονται οι σύνδεσμοι των κατηγοριών. Μπορείτε να επιλέξετε ανάμεσα σε αύξουσα και φθίνουσα σειρά.

en: Here you can choose to reverse the order that your pages links are displayed. You can choose between ascending and descending.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε να αντιστρέψετε τη σειρά με την οποία θα εμφανίζονται οι σύνδεσμοι των σελίδων σας. Μπορείτε να επιλέξετε ανάμεσα σε αύξουσα και φθίνουσα σειρά.

en: Here you can choose to sort your pages links.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε πώς θα ταξινομήσετε τους συνδέσμους των σελίδων σας.

en: Here you can choose which items appear in the post info section on pages. This is the area, usually below the post title, which displays basic information about your post. The highlighted items shown below will appear.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε ποια στοιχεία θα εμφανίζονται στην ενότητα πληροφοριών ανάρτησης στις σελίδες. Αυτή είναι η περιοχή, συνήθως κάτω από τον τίτλο της ανάρτησης, η οποία εμφανίζει βασικές πληροφορίες για την ανάρτησή σας. Θα εμφανιστούν τα επισημασμένα στοιχεία που φαίνονται παρακάτω.

en: Here you can choose which items appear in the post info section on single post pages. This is the area, usually below the post title, which displays basic information about your post. The highlighted items shown below will appear.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε ποια στοιχεία θα εμφανίζονται στην ενότητα πληροφοριών ανάρτησης σε σελίδες μεμονωμένων αναρτήσεων. Αυτή είναι η περιοχή, συνήθως κάτω από τον τίτλο της ανάρτησης, η οποία εμφανίζει βασικές πληροφορίες για την ανάρτησή σας. Θα εμφανιστούν τα επισημασμένα στοιχεία που φαίνονται παρακάτω.

en: Here you can designate how many WooCommerce products are displayed on the archive page. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
el: Εδώ μπορείτε να ορίσετε πόσα προϊόντα WooCommerce εμφανίζονται στην αρχειοθετημένη σελίδα. Η επιλογή αυτή λειτουργεί ανεξάρτητα από τις επιλογές Ρυθμίσεις > Ανάγνωση στο wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Archive pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
el: Εδώ μπορείτε να καθορίσετε πόσα πρόσφατα άρθρα εμφανίζονται στη σελίδα Αρχείο. Αυτή η επιλογή δουλεύει ανεξάρητητα από τις επιλογές Ανάγνωσης του wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Category page. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
el: Εδώ μπορείτε να καθορίσετε πόσα πρόσφατα άρθρα εμφανίζονται στη σελίδα Κατηγορία. Αυτή η επιλογή λειτουργεί ανεξάρτητα από τις επιλογές της Ανάγνωσης στο wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Search results pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
el: Εδώ μπορείτε να καθορίσετε πόσα πρόσφατα άρθρα εμφανίζονται στις σελίδες αποτελεσμάτων Αναζήτησης. Αυτή η επιλογή δουλεύει ανεξάρητητα από τις επιλογές Ανάγνωσης του wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Tag pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
el: Εδώ μπορείτε να καθορίσετε πόσα πρόσφατα άρθρα εμφανίζονται στις σελίδες Ετικετών. Αυτή η επιλογή δουλεύει ανεξάρητητα από τις επιλογές Ανάγνωσης του wp-admin.

en: Here you can disable automatic memory limit increase.
el: Εδώ μπορείτε να απενεργοποιήσετε την αυτόματη αύξηση του ορίου μνήμης.

en: Here you can provide 468x60 banner destination url
el: Εδώ μπορείτε να εισάγετε το URL ενός 468χ60 banner

en: Here you can provide 468x60 banner image url
el: Εδώ μπορείτε να εισάγετε το URL μιας banner εικόνας 468χ60

en: Hex Value
el: Τιμή Χρώματος

en: Hide
el: Απόκρυψη

en: Hide Logo Image
el: Απόκρυψη Εικόνας Λογότυπου

en: Hide Nav Before Scroll
el: Απόκρυψη Πλοήγησης Πριν την Κύλιση

en: Hide Navigation Until Scroll
el: Απόκρυψη Πλοήγησης Μέχρι την Κύλιση

en: Hide empty categories
el: Απόκρυψη άδειων κατηγοριών

en: High
el: Υψηλός

en: Home
el: Αρχική Σελίδα

en: Homepage SEO
el: Αρχική Σελίδα SEO

en: Homepage custom title (if enabled)
el: Προσαρμοσμένος τίτλος αρχικής σελίδας (αν είναι ενεργοποιημένος)

en: Homepage meta description (if enabled)
el: Meta περιγραφή αρχικής σελίδας (αν είναι ενεργοποιημένη)

en: Homepage meta keywords (if enabled)
el: Meta λέξεις-κλειδιά αρχικής σελίδας (αν είναι ενεργοποιημένες)

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: Icon Color
el: Χρώμα εικονιδίου

en: Icon Placement
el: Τοποθέτηση Εικονιδίου

en: If a page is built with the Divi Builder, the Gutenberg block CSS file is moved from the header to the footer. Since the file is most likely not used, we can load it later. This removes a render blocking request and improving performance.
el: Εάν μια σελίδα έχει δημιουργηθεί με το Divi Builder, το αρχείο CSS μπλοκ Gutenberg μετακινείται από την κεφαλίδα στο υποσέλιδο. Επειδή το αρχείο πιθανότατα δεν χρησιμοποιείται, μπορούμε να το φορτώσουμε αργότερα. Αυτό καταργεί ένα αίτημα αποκλεισμού απόδοσης και βελτιώνει την απόδοση.

en: If custom titles are disabled, choose autogeneration method
el: Αν οι προσαρμοσμένοι τίτλοι είναι απενεργοποιημένοι, επιλέξτε τη μέθοδο αυτόματης παραγωγής.

en: If you are not using cutsom post titles you can still have control over how your titles are generated. Here you can choose which order you would like your post title and blog name to be displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
el: Αν δεν χρησιμποιείτε προσαρμοσμένους τίτλους αναρτήσεων μπορείτε ακόμα να έχετε τον έλεγχο πάνω στους τίτλους που παράγονται. Εδώ μπορείτε να επιλέξετε με ποια σειρά θα θέλατε να εμφανίζονται ο τίτλος της ανάρτησής σας και το όνομα του ιστολογίου σας, ή μπορείτε να αφαιρέσετε τελείως το όνομα του ιστολογίου σας από τον τίτλο.

en: If you are not using cutsom post titles you can still have control over hw your titles are generated. Here you can choose which order you would like your post title and blog name to be displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
el: Αν δεν χρησιμοποιείτε εξατομικευμένους τίτλους αναρτήσεων, μπορείτε ακόμα να έχετε έλεγχο στο πως δημιουργούνται οι τίτλοι σας. Εδώ μπορείτε να επιλέξετε με ποια σειρά θα θέλατε το όνομα του ιστολογίου και ο τίτλος της ανάρτησης ή μπορείτε να αφαιρέσετε το όνομα του ιστολογίου από τον τίτλο τελείως.

en: If you don't want to display some banners - leave approptiate fields blank
el: Αν δεν θέλετε να εμφανίζονται μερικά από τα διαφημιστικά πλαίσια, αφήστε τα αντίστοιχα πεδία κενά.

en: If you have enabled custom titles you can add your custom title here. Whatever you type here will be placed between the < title >< /title > tags in header.php
el: Εάν έχετε ενεργοποιήσει προσαρμοσμένους τίτλους μπορείτε να προσθέσετε των προσαρμοσμένο τίτλο εδώ. Ό,τι γράψετε εδώ τα μπει ανάμεσα στις < title >< /title > ετικέτες στην header.php

en: If you have enabled meta descriptions you can add your custom description here.
el: Αν έχετε ενεργοποιήσει τις meta περιγραφές μπορείτε να προσθέσετε την προσαρμοσμένη περιγραφή σας εδώ.

en: If you have enabled meta keywords you can add your custom keywords here. Keywords should be separated by comas. For example: wordpress,themes,templates,elegant
el: Αν έχετε ενεργοποιήσει τις meta λέξεις-κλειδιά μπορείτε να προθέσετε τις προσαρμοσμένες λέξεις-κλειδιά εδώ. Οι λέξεις-κλειδιά πρέπει να είναι χωρισμένες με κόμμα. Για παράδειγμα: wordpress,themes,templates,elegant

en: If you would like categories to be displayed in your navigationbar that don't have any posts in them then disable this option. By default empty categories are hidden
el: Εάν θέλετε να εμφανίζονται στην μπάρα πλοήγησής σας κατηγορίες που δεν έχουν αναρτήσεις, απενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή. Από προεπιλογή οι άδειες κατηγορίες δεν εμφανίζονται.

en: If you would like to add a meta description to your post you can do so using custom fields. This option must be enabled for descriptions to be displayed on post pages. You can add your meta description using custom fields based off the custom field name you define below.
el: Αν θέλετε να προσθέσε μια meta περιγραφή στην ανάρτησή σας μπορείτε να το κάνετε χρησιμοποιώντας τα προσαρμοσμένα πεδία. Αυτή η επιλογή πρέπει να ενεργοποιηθεί για νε εμφανίζονται οι περιγραφές στις σελίδες ανάρτησης. Μπορείτε να προσθέστε τη meta περιγραφή σας χρησιμοποιώντας προσαρμοσμένα πεδία που βασίζονται στο όνομα προσαρμοσμένου πεδίου που ορίζετε παρακάτω.

en: If you would like to add meta keywords to your post you can do so using custom fields. This option must be enabled for keywords to be displayed on post pages. You can add your meta keywords using custom fields based off the custom field name you define below.
el: Αν θέλετε να προσθέσετε meta λέξεις-κλειδιά στην ανάρτησή σας μπορείτε να το κάνετε χρησιμοποιώντας τα προσαρμοσμένα πεδία. Αυτή η επιλογή πρέπει να ενεργοποιηθεί για να εμφανίζονται οι λέξεις-κλειδιά σε σελίδες ανάρτησης. Μπορείτε να προσθέσετε τις meta λέξεις-κλειδιά χρησιμοποιώντας προσαρμοσμένα πεδία βασισμένα στο όνομα του προσαρμοσμένου πεδίου που ορίζετε παρακάτω.

en: If you would like to remove the dropdown menus from the categories navigation bar disable this feature.
el: Αν θέλετε να αφαιρέσετε τα αναδιπλωμένα μενού από την μπάρα πλοήγησης κατηγοριών, απενεργοποιείστε αυτή τη λειτουργία.

en: If you would like to remove the dropdown menus from the pages navigation bar disable this feature.
el: Αν θέλετε να αφαιρέσετε τα αναδιπλωμένα μενού από τις σελίδες στη μπάρα πλοήγησης, ενεργοποιήστε αυτή τη λειτουργία

en: If you would like to use your own custom logo image click the Upload Image button.
el: Αν θέλετε να χρησιμοποιήσετε τη δική σας προσαρμοσμένη εικόνα λογότυπου κάντε κλικ στο κουμπί "Προσθήκη εικόνας".

en: Image
el: Εικόνα

en: Image Height
el: Ύψος Εικόνας

en: Image Url
el: URL Εικόνας

en: Image Width
el: Πλάτος Εικόνας

en: Image doesn't exist
el: Η εικόνα δεν υπάρχει

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Import %s
el: Εισαγωγή %s

en: Import & Export Theme Options
el: Επιλογές θέματος Εισαγωγή & Εξαγωγή

en: Import These Templates
el: Εισαγάγετε αυτά τα πρότυπα

en: Import To Cloud
el: Εισαγωγή στο Cloud

en: Improve Google Fonts Loading
el: Βελτιώστε τη φόρτωση Google Fonts

en: In some cases users will want to create parent categories or links as placeholders to hold a list of child links or categories. In this case it is not desirable to have the parent links lead anywhere, but instead merely serve an organizational function. Enabling this options will remove the links from all parent pages/categories so that they don't lead anywhere when clicked.
el: Σε μερικές περιπτώσεις οι χρήστες θα θέλουν να δημιουργήσουν μητρικές κατηγορίες ή συνδέσμους ως σύμβολα κράτησης θέσης για να διατηρούν μια λίστα θυγατρικών συνδέσμων ή κατηγοριών. Σε αυτή την περίπτωση δεν είναι επιθυμητό να οδηγούν οπουδήποτε οι μητρικοί σύνδεσμοι, αλλά αντί αυτού να εξυπηρετούν μια οργανωτική λειτουργία. Η ενεργοποίηση αυτών των επιλογών θα αφαιρεί τους συνδέσμους από όλες τις μητρικές σελίδες/κατηγορίες ώστε να μην οδηγούν οπουδήποτε όταν γίνεται κλικ σε αυτές.

en: Index Page SEO
el: Κεντρική Σελίδα SEO

en: Input 468x60 adsense code
el: Εισάγετε κωδικό Google Adsense 468χ60

en: Input 468x60 advertisement banner image
el: Εισάγετε banner εικόνας διαφήμισης 468χ60

en: Input 468x60 advertisement destination url
el: Εισάγετε το URL προορισμού μιας 468χ60 διαφήμισης

[ctx: Insert CSS Snippet from library]
en: Use This CSS Snippet
el: Χρησιμοποιήστε αυτό το απόσπασμα CSS

[ctx: Insert HTML/JS Snippet from library]
en: Use This HTML/JS Snippet
el: Χρησιμοποιήστε αυτό το απόσπασμα HTML/JS

[ctx: Insert Module from library]
en: Use This Module
el: Χρησιμοποιήστε αυτήν την ενότητα

[ctx: Insert Page from library]
en: Use This Page
el: Χρησιμοποιήστε αυτήν τη σελίδα

[ctx: Insert Row from library]
en: Use This Row
el: Χρησιμοποιήστε αυτήν τη σειρά

[ctx: Insert Section from library]
en: Use This Section
el: Χρησιμοποιήστε αυτήν την ενότητα

en: Inset
el: Ορισμός Εσωτερικού Περιγράμματος

en: Instagram Profile Url
el: Instagram Προφίλ URL

en: Interior Design Company
el: Εταιρεία Σχεδιασμού Εσωτερικών Χώρων

en: Interior Design Company About Page
el: Εταιρία Εσωτερικού Σχεδιασμού Σχετικά με τη σελίδα

en: Interior Design Company Blog Page
el: Σελίδα Ιστολογίου Εταιρίας Εσωτερικού Σχεδιασμού

en: Interior Design Company Contact Page
el: Σελίδα Επικοινωνίας Εταιρείας Εσωτερικού Σχεδιασμού

en: Interior Design Company Home Page
el: Αρχική σελίδα Εταιρίας Εσωτερικού Σχεδιασμού

en: Interior Design Company Landing Page
el: Σελίδα προορισμού εταιρείας εσωτερικής διακόσμησης

en: Interior Design Company Portfolio Page
el: Σελίδα χαρτοφυλακίου εταιρείας εσωτερικής διακόσμησης

en: Interior Design Company Services Page
el: Σελίδα Υπηρεσιών Εταιρίας Εσωτερικού Σχεδιασμού

en: Interior Design Company Shop Page
el: Σελίδα καταστήματος Εταιρίας Εσωτερικού Σχεδιασμού

en: Italic
el: Πλάγια

en: Join Now
el: Συνδεθείτε τώρα

en: LMS About Page
el: LMS Σχετικά με τη σελίδα

en: LMS Blog Page
el: Σελίδα Ιστολογίου LMS

en: LMS Contact Page
el: Σελίδα Επικοινωνίας LMS

en: LMS Course Page
el: Σελίδα μαθήματος LMS

en: LMS Courses Page
el: Σελίδα μαθημάτων LMS

en: LMS Home Page
el: Αρχική σελίδα LMS

en: LMS Landing Page
el: Σελίδα προορισμού LMS

en: LMS Marketing Page
el: Σελίδα μάρκετινγκ LMS

[ctx: LMS Page]
en: Course
el: Σειρά μαθημάτων

[ctx: LMS Page]
en: Courses
el: ΚΥΚΛΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ

en: LMS Pricing Page
el: Σελίδα τιμολόγησης LMS

en: Layout
el: Διάταξη

[ctx: Layout Categories]
en: Manage Categories
el: Διαχείριση Κατηγοριών

[ctx: Layout Categories]
en: Manage Tags
el: Διαχείριση ετικετών

[ctx: Layout Category]
en: Art & Design
el: Καλλιτεχνικό σχέδιο

[ctx: Layout Category]
en: Business
el: Επιχείρηση

[ctx: Layout Category]
en: Community & Non-Profit
el: Κοινοτική & Μη Κερδοσκοπική

[ctx: Layout Category]
en: Education
el: Εκπαίδευση

[ctx: Layout Category]
en: Events
el: Εκδηλώσεις

[ctx: Layout Category]
en: Fashion & Beauty
el: Μόδα & Ομορφιά

[ctx: Layout Category]
en: Food & Drink
el: Φαγητο ΠΟΤΟ

[ctx: Layout Category]
en: Health & Fitness
el: Υγεία και άσκηση

[ctx: Layout Category]
en: Online Store
el: Ηλεκτρονικό Κατάστημα

[ctx: Layout Category]
en: Services
el: Υπηρεσίες

[ctx: Layout Category]
en: Technology
el: Τεχνολογία

en: Layout Name
el: Όνομα διάταξης

en: Layout Pack
el: Πακέτο διάταξης

[ctx: Layout Pack]
en: Fashion
el: Μόδα

[ctx: Layout Pack]
en: Layouts In This Pack
el: Διατάξεις σε αυτό το πακέτο

[ctx: Layout Packs]
en: Manage Packs
el: Διαχείριση πακέτων

en: Layout Settings
el: Ρυθμίσεις Διάταξης

en: Leave a Reply to %s
el: Αφήστε μια Απάντηση στο %s

en: Left
el: Αριστερά

en: Left Sidebar
el: Αριστερή Στήλη

en: Left to Right
el: Αριστερά προς δεξιά

en: Letter Spacing
el: Απόσταση Γραμμάτων

en: Library
el: Βιβλιοθήκη

en: Light
el: Φωτεινό

en: Limit Google Fonts Support For Legacy Browsers
el: Περιορίστε την υποστήριξη Google Fonts για προγράμματα περιήγησης παλαιού τύπου

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Link text
el: Κείμενο συνδέσμου

en: Live Preview
el: Ζωντανή προεπισκόπηση

en: Load Dynamic Stylesheet In-line
el: Φόρτωση δυναμικού φύλλου στυλ Ενσωματωμένη

en: Load From Library
el: Φόρτωση από τη βιβλιοθήκη

en: Locations
el: Τοποθεσίες

en: Log In
el: Σύνδεση

en: Log In To Divi Cloud
el: Συνδεθείτε στο Divi Cloud

en: Login
el: Συνδεθείτε

en: Logo
el: Λογότυπο

en: Logo Max Height
el: Logo Max Ύψος

en: Low
el: Χαμηλός

en: Make Full Width
el: Να γίνει Πλήρους Πλάτους

en: Manage Layouts
el: Διαχείριση διατάξεων

en: Manage Un-widgetized Advertisements
el: Διαχείριση Διαφημίσεων

en: Manage Your Elegant Themes Account
el: Διαχειριστείτε τον λογαριασμό σας Elegant Themes

[ctx: Marketplace Page]
en: Seller
el: Πωλητής

en: Medium
el: Μεσαίο

en: Member Login
el: Σύνδεση Μέλους

en: Memory Limit Increase
el: Αύξηση Ορίου Μνήμης

en: Menu Height
el: μενού Ύψος

en: Menu Link Color
el: Χρώμα Συνδέσμου Μενού

en: Menu Text Size
el: Μέγεθος Κειμένου Μενού

en: Menu Top Margin
el: Πάνω Περιθώριο Μενού

en: Menu Width
el: Πλάτος Μενού

en: Meta Font Style
el: Στυλ Γραμματοσειράς Μεταδεδομένων

en: Meta Letter Spacing
el: Απόσταση Γραμμάτων Μεταδεδομένων

en: Meta Line Height
el: Ύψος Γραμμής Μεταδεδομένων

en: Meta Text Size
el: Μέγεθος Κειμένου Μεταδεδομένων

en: Mobile Menu
el: Μενού Κινητών

en: Mobile Styles
el: Στυλ Κινητών

en: Module Name
el: Όνομα ενότητας

en: Most Used
el: Περισσότερο χρησιμοποιημένο

en: Move To Divi Cloud
el: Μετακίνηση στο Divi Cloud

en: My Divi Cloud
el: Το Divi Cloud μου

en: Name
el: Ονομα

en: New To Old
el: Νέο προς Παλιό

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
el: Νεότερα Σχόλια <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Next
el: Επόμενο

en: Next Entries &raquo;
el: Επόμενες καταχωρήσεις &raquo;

en: No
el: Όχι

en: No Animation
el: Χωρίς κινούμενο σχέδιο

en: No File Selected
el: Κανένα επιλεγμένο αρχείο

en: No Repeat
el: Χωρίς Επανάληψη

en: No Results
el: Χωρίς αποτέλεσμα

en: No Results Found
el: Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα

en: No Screenshot
el: Χωρίς στιγμιότυπο οθόνης

en: No Sidebar
el: Δεν πλευρική γραμμή

en: No available options.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμες επιλογές.

en: Note: Color settings set above should be applied to the Default color scheme.
el: Σημείωση: Οι παραπάνω ρυθμίσεις χρωμάτων πρέπει να εφαρμοστούν στο Προκαθορισμένο σχέδιο χρώματος.

en: Number of Posts displayed on Archive pages
el: Αριμός Αναρτήσεων που εμφανίζονται στις σελίδες Αρχείου

en: Number of Posts displayed on Category page
el: Αριθμός Αναρτήσεων που εμφανίζονται στη σελίδα Κατηγορία

en: Number of Posts displayed on Search pages
el: Αριθμός Αναρτήσεων που εμφανίζονται στις σελίδες Αναζήτησης

en: Number of Posts displayed on Tag pages
el: Αριθμός Αναρτήσεων που εμφανίζονται στις σελίδες Ετικετών

en: Number of Products displayed on WooCommerce archive pages
el: Αριθμός Προϊόντων που εμφανίζονται στις αρχειοθετημένες σελίδες του WooCommerce

en: Number of dropdown tiers shown
el: Αριθμός αναδιπλωμένων βαθμίδων που εμφανίζονται

en: Off
el: Απενεργοποίηση

en: Old To New
el: Παλιό σε Νέο

en: On
el: Ενεργοποίηση

en: On Divi Cloud
el: Στο Divi Cloud

en: Only Show
el: Μόνο Εμφάνιση

en: Only Show Icon on Hover
el: Εμφάνιση Εικονιδίου Μόνο Όταν βρίσκεται το Ποντίκι από Πάνω

en: Only load external JavaScript libraries when they are needed by a specific Divi modules on the page. This removes unused JavaScript from the main scripts bundle and improves load times.
el: Φόρτωση εξωτερικών βιβλιοθηκών JavaScript μόνο όταν είναι απαραίτητες από συγκεκριμένες μονάδες Divi στη σελίδα. Αυτό αφαιρεί το αχρησιμοποίητο JavaScript από το κύριο πακέτο σεναρίων και βελτιώνει τους χρόνους φόρτωσης.

[ctx: Open Sans font: on or off]
en: on
el: επί

en: Open in a new window
el: Άνοιγμα σε καινούριο παράθυρο

en: Open link in new window
el: Άνοιγμα συνδέσμου σε νέο παράθυρο

en: Options
el: Επιλογές

en: Orange
el: Πορτοκαλί

en: Order Category Links by Ascending/Descending
el: Αναδιάταξη Συνδέσμων Κατηργοριών με Αύξουσα ή Φθίνουσα σειρά

en: Order Pages Links by Ascending/Descending
el: Αναδιάταξη Συνδέσμων Σελίδων με Αύξουσα/Φθίνουσα σειρά

en: Outset
el: Ορισμός Εξωτερικού Περιγράμματος

[ctx: Page]
en: About
el: Σχετικά με

[ctx: Page]
en: Blog
el: Ιστολόγιο

[ctx: Page]
en: Careers
el: Καριέρες

[ctx: Page]
en: Case Study
el: Μελέτη περίπτωσης

[ctx: Page]
en: Categories
el: Κατηγορίες

[ctx: Page]
en: Contact
el: Επικοινωνία

[ctx: Page]
en: Designer
el: Σχεδιαστής

[ctx: Page]
en: Donate
el: Προσφέρω

[ctx: Page]
en: Events
el: Εκδηλώσεις

[ctx: Page]
en: Features
el: Χαρακτηριστικά

[ctx: Page]
en: Gallery
el: Εκθεσιακός χώρος

[ctx: Page]
en: Gallery 1
el: Γκαλερί 1

[ctx: Page]
en: Gallery 2
el: Γκαλερί 2

[ctx: Page]
en: Gallery 3
el: Γκαλερί 3

[ctx: Page]
en: Guide
el: Οδηγός

[ctx: Page]
en: Home
el: Σπίτι

[ctx: Page]
en: Landing
el: Προσγείωση

[ctx: Page]
en: Market
el: Αγορά

[ctx: Page]
en: Marketing
el: Εμπορία

[ctx: Page]
en: Portfolio
el: Χαρτοφυλάκιο

[ctx: Page]
en: Pricing
el: Τιμολόγηση

[ctx: Page]
en: Project 1
el: Έργο 1

[ctx: Page]
en: Project 2
el: Έργο 2

[ctx: Page]
en: Services
el: Υπηρεσίες

[ctx: Page]
en: Shop
el: Κατάστημα

[ctx: Page]
en: Team
el: Ομάδα

en: Page Layout
el: Διάταξη Σελίδας

[ctx: Page layout]
en: View Live Demo
el: Προβολή ζωντανής επίδειξης

en: Pages
el: σελίδων

en: Pages:
el: Σελίδες:

en: Password
el: Κωδικός

en: Password Protected
el: Προστασία με κωδικό πρόσβασης

en: Password:
el: Κωδικός:

en: Paste image url here, if you chose "images" slider type
el: Προσθέστε το URL της εικόνας εδώ, αν επιλέξετε καρουζέλ τύπου "images"

en: Performance
el: Εκτέλεση

en: Phone
el: Τηλέφωνο

en: Phone Number
el: Νούμερο Τηλεφώνου

en: Photo Marketplace About Page
el: Photo Marketplace Σχετικά με τη σελίδα

en: Photo Marketplace Categories Page
el: Σελίδα Κατηγοριών Photo Marketplace

en: Photo Marketplace Contact Page
el: Σελίδα Επικοινωνίας Photo Marketplace

en: Photo Marketplace Home Page
el: Αρχική σελίδα Photo Marketplace

en: Photo Marketplace Landing Page
el: Σελίδα προορισμού Photo Marketplace

en: Photo Marketplace Pricing Page
el: Σελίδα τιμολόγησης Photo Marketplace

en: Photo Marketplace Seller Page
el: Σελίδα πωλητή Photo Marketplace

en: Photographer
el: Φωτογράφος

en: Pink
el: Ροζ

en: Place Thumbs on Pages
el: Τοποθέτηση Μικρογραφιών Εικόνων στις Σελίδες.

en: Place Thumbs on Posts
el: Τοποθέτηση Μικρογραφιών Εικόνων στις Αναρτήσεις

en: Place your adsense code here.
el: Εισάγετε τον Google Adsense κωδικό σας εδώ.

en: Please Log In Again
el: Παρακαλούμε συνδεθείτε ξανά

en: Portability
el: Φορητότητα

en: Post
el: Ανάρτηση

en: Post Title
el: Τίτλος Ανάρτησης

en: Post info section
el: Τμήμα πληροφοριών ανάρτησης

en: Posted on
el: Αναρτήθηκε στις

en: Premade Layouts
el: Προκατασκευασμένες διατάξεις

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Primary Menu
el: Αρχικό Μενού

en: Primary Menu Background Color
el: Χρώμα Φόντου Κύριου Μενού

en: Primary Menu Bar
el: Κύρια Μπάρα Μενού

en: Primary Menu Link Color
el: Πρωτοβάθμια μενού Χρώμα δεσμού

en: Product Content
el: Περιεχόμενο προϊόντος

en: Project Navigation
el: Περιήγηση Εργασίας

en: Published
el: Δημοσίευσε

en: RSS Icon Url
el: RSS Εικονίδιο URL

en: Ratings
el: Αξιολογήσεις

en: Read Divi Documentation
el: Ανάγνωση οδηγιών του Divi

en: Red
el: Κόκκινο

en: Remove From Cloud
el: Κατάργηση από το Cloud

en: Remove From Favorites
el: Αφαίρεση από τα αγαπημένα

en: Rename
el: Μετονομάζω

en: Replace Existing Content
el: Αντικατάσταση υπάρχοντος περιεχομένου

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Reset to Defaults
el: Επαναφορά Προεπιλογών

en: Restaurant
el: Εστιατόριο

en: Restaurant About Page
el: Εστιατόριο Σελίδα Σχετικά

en: Restaurant Blog Page
el: Σελίδα ιστολογίου εστιατορίου

en: Restaurant Contact Page
el: Σελίδα Επικοινωνίας Εστιατορίου

en: Restaurant Gallery Page
el: Σελίδα γκαλερί εστιατορίου

en: Restaurant Home Page
el: Αρχική σελίδα εστιατορίου

en: Restaurant Landing Page
el: Σελίδα προορισμού εστιατορίου

[ctx: Restaurant Page]
en: Menu
el: Μενού

en: Restaurant Shop Page
el: Σελίδα καταστήματος εστιατορίου

en: Restaurant Team Page
el: Σελίδα ομάδας εστιατορίου

en: Restore
el: Επαναφέρω

en: Ridge
el: Ακμή

en: Right
el: Δεξιά

en: Right Sidebar
el: Δεξιά Στήλη

en: Right to Left
el: Δεξιά προς αριστερά

en: Role Editor
el: ρόλος Εκδότης

en: Row Height
el: Ύψος Γραμμής

en: Row Name
el: Όνομα σειράς

en: SaaS Company About Page
el: Σελίδα Σχετικά με την Εταιρεία SaaS

en: SaaS Company Careers Page
el: Σελίδα σταδιοδρομίας της εταιρείας SaaS

en: SaaS Company Contact Page
el: Σελίδα επικοινωνίας με την εταιρεία SaaS

en: SaaS Company Documentation Page
el: Σελίδα τεκμηρίωσης της εταιρείας SaaS

en: SaaS Company Features Page
el: Σελίδα χαρακτηριστικών της εταιρείας SaaS

en: SaaS Company Landing Page
el: Σελίδα προορισμού της εταιρείας SaaS

en: SaaS Company Pricing Page
el: Σελίδα τιμολόγησης εταιρείας SaaS

en: Save %s Snippet
el: Αποθήκευση αποσπάσματος %s

en: Save Changes
el: Αποθηκεύστε Αλλαγές

en: Save Selection Only
el: Αποθήκευση μόνο επιλογής

en: Save To Divi Cloud
el: Αποθήκευση στο Divi Cloud

en: Save To Library
el: Αποθήκευση στη βιβλιοθήκη

en: Save as Global
el: Αποθήκευση ως παγκόσμια

en: Save this %s snippet to the Divi Library for later use.
el: Αποθηκεύστε αυτό το απόσπασμα %s στη Βιβλιοθήκη Divi για μελλοντική χρήση.

en: Scroll
el: Κύλιση

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Search &hellip;
el: Αναζήτηση &hellip;

en: Search Bar Background Color
el: Χρώμα Φόντου Γραμμής Αναζήτησης

en: Search Bar Text Color
el: Χρώμα Κειμένου Γραμμής Αναζήτησης

en: Search For Categories
el: Αναζήτηση για Κατηγορίες

en: Search For Layouts
el: Αναζήτηση για Διατάξεις

en: Search For Packs
el: Αναζήτηση για πακέτα

en: Search Results for: %s
el: Αναζήτηση Αποτελεσμάτων για: %s

en: Search for:
el: Αναζήτηση για:

en: Search results for "%s"
el: Αναζήτηση αποτελεσμάτων για "%s"

en: Secondary Menu
el: Δευτερεύον Μενού

en: Secondary Menu Background Color
el: Χρώμα Φόντου Δευτερεύοντος Μενού

en: Secondary Menu Bar
el: Δευτερεύουσα Μπάρα Μενού

en: Secondary Menu Link Color
el: Δευτερεύον μενού Χρώμα δεσμού

en: Section Height
el: Ύψος Τμήματος

en: Section Name
el: Όνομα ενότητας

en: Select
el: Επιλέγω

en: Select Animation Effect
el: Επιλογή Animation Εφέ

en: Select Icon
el: Επιλογή Εικονιδίου

en: Select Page
el: Επιλογή Σελίδας

en: Select Slider Type here
el: Επιλέξτε Τύπο Καρουζέλ εδώ

en: Select between expanded and closed state
el: Επιλογή ανάμεσα σε διευρυμένη ή κλειστή κατάσταση

en: Select yes if the link should be opened in a new window
el: Επιλέξτε ενεργοποίηση αν ο σύνδεσμος πρέπει να ανοίξει σε νέο παράθυρο

[ctx: Services/Plans Page]
en: Packages
el: Πακέτα

en: Set As Logo
el: Ορισμός ως λογότυπο

en: Shop Page & Category Page Layout for WooCommerce
el: Σελίδα Καταστήματος και Διάταξη Σελίδας Κατηγορίας για WooCommerce

en: Shortcodes
el: Απλοποιημένα τμήματα κώδικα

en: Show
el: Εμφάνιση

en: Show Facebook Icon
el: Εμφάνιση Εικονιδίου Facebook

en: Show Instagram Icon
el: Εμφάνιση εικονιδίου Instagram

en: Show RSS Icon
el: Εμφάνιση εικονιδίου RSS

en: Show Search Icon
el: Εμφάνιση Εικονιδίου Αναζήτησης

en: Show Social Icons
el: Εμφάνιση Εικονιδίων Κοινωνικών Δικτύων

en: Show Thumbs on Index pages
el: Εμφάνιση Μικρογραφιών Εικόνων στις Κεντρικές Σελίδες

en: Show Top Bar
el: Εμφανίστε Επάνω Γραμμή

en: Show Twitter Icon
el: Εμφάνιση Εικονιδίου Twitter

en: Show comments on pages
el: Εμφάνιση σχολίων σε σελίδες

en: Show comments on posts
el: Εμφάνιση σχολίων στις αναρτήσεις

en: Show dropdown menus
el: Εμφάνιση αναδιπλωμένου μενού

en: Sidebar
el: Πλαϊνή γραμμή

en: Sidebar Layout
el: Διάταξη πλευρικής γραμμής

en: Sidebar Width
el: Πλάτος Πλευρικής Μπάρας

en: Sign In To Divi Cloud
el: Συνδεθείτε στο Divi Cloud

en: Sign Out Of Divi Cloud
el: Αποσύνδεση από το Divi Cloud

en: Sign in to your Elegant Themes account using the pop-up to activate Divi Cloud.
el: Συνδεθείτε στον λογαριασμό σας στο Elegant Themes χρησιμοποιώντας το αναδυόμενο παράθυρο για να ενεργοποιήσετε το Divi Cloud.

en: Single Page Layout
el: Διάταξη Ενιαίας Σελίδας

en: Single Post Layout
el: Διάταξη Ενιαίας Ανάρτησης

en: Single Post Page SEO
el: Σελίδα Ενιαίας Ανάρτησης SEO

en: Site Identity
el: Ταυτότητα Ιστοσελίδας

en: Skills
el: Δεξιότητες

en: Slide
el: Διαφάνεια

en: Slide In & Fullscreen Header Settings
el: Ρυθμίσεις Slide In και Κεφαλίδας Πλήρους Οθόνης

en: Slider Type
el: Τύπος Καρουζέλ

en: Smooth Scrolling
el: Ομαλό Scrolling

en: Social Icon Color
el: Χρώμα Εικονιδίου Κοινωνικών Δικτύων

en: Social Icon Size
el: Μέγεθος Εικονιδίου Κοινωνικών Δικτύων

en: Solid
el: Συμπαγής

en: Some third party scripts may be incorrectly enqueued without declaring jQuery as dependency. If jQuery is deferred, these scripts could break. If you are experiencing console errors after enabling the "Defer jQuery And jQuery Migrate" option, you can enable this option, which will load an additional compatibility script that will attempt to solve the issue. You can turn this feature off if everything is working fine without it.
el: Ορισμένα σενάρια τρίτων μπορεί να μπαίνουν εσφαλμένα στην ουρά χωρίς να δηλώνεται το jQuery ως εξάρτηση. Εάν το jQuery αναβληθεί, αυτά τα σενάρια ενδέχεται να σπάσουν. Εάν αντιμετωπίζετε σφάλματα κονσόλας μετά την ενεργοποίηση της επιλογής "Αναβολή jQuery And jQuery Migrate", μπορείτε να ενεργοποιήσετε αυτήν την επιλογή, η οποία θα φορτώσει ένα πρόσθετο σενάριο συμβατότητας που θα προσπαθήσει να λύσει το πρόβλημα. Μπορείτε να απενεργοποιήσετε αυτήν τη λειτουργία εάν όλα λειτουργούν καλά χωρίς αυτήν.

en: Sort
el: Είδος

en: Sort Categories Links by Name/ID/Slug/Count/Term Group
el: Ταξινόμηση Συνδέσμων Κατηγοριών σύμφωνα με Name/ID/Slug/Count/Term

en: Sort Pages Links
el: Ταξινόμηση Συνδέσμων Σελίδων

en: State
el: Κατάσταση

en: Status
el: Κατάσταση

en: Stretch Background Image
el: Παραμόρφωση Εικόνας Φόντου

en: Submit
el: Υποβολή

en: Submit Comment
el: Υποβολή Σχολίου

en: Submit a Comment
el: Υποβολή Σχολίου

en: Tab Content
el: Περιεχόμενο Καρτέλας

en: Tab Text
el: Κείμενο Καρτέλας

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Text
el: Κείμενο

en: Text Color
el: Χρώμα Κειμένου

en: Text Size
el: Μέγεθος Κειμένου

en: The Divi icon font is broken up into various subsets. These subsets are loaded only when needed based on the modules and features used on each page. If you need access to the entire icon font on all pages (for example, if you are using our icon font in your child theme), then you can disable this option and load the entire icon font library on all pages.
el: Η γραμματοσειρά του εικονιδίου Divi χωρίζεται σε διάφορα υποσύνολα. Αυτά τα υποσύνολα φορτώνονται μόνο όταν χρειάζεται με βάση τις ενότητες και τις δυνατότητες που χρησιμοποιούνται σε κάθε σελίδα. Εάν χρειάζεστε πρόσβαση σε ολόκληρη τη γραμματοσειρά εικονιδίων σε όλες τις σελίδες (για παράδειγμα, εάν χρησιμοποιείτε τη γραμματοσειρά εικονιδίων στο παιδικό σας θέμα), τότε μπορείτε να απενεργοποιήσετε αυτήν την επιλογή και να φορτώσετε ολόκληρη τη βιβλιοθήκη γραμματοσειρών εικονιδίων σε όλες τις σελίδες.

en: The Maps module uses the Google Maps API and requires a valid Google API Key to function. Before using the map module, please make sure you have added your API key here. Learn more about how to create your Google API Key <a target="_blank" href="%1$s">here</a>.
el: Η λειτουργική μονάδα Χαρτών χρησιμοποιεί το Google Maps API και απαιτεί ένα έγκυρο κλειδί Google API για να λειτουργήσει. Πριν χρησιμοποιήσετε τη λειτουργική μονάδα χάρτη, βεβαιωθείτε ότι έχετε προσθέσει το κλειδί API σας εδώ. Μάθετε περισσότερα σχετικά με τον τρόπο δημιουργίας του κλειδιού Google API <a target="_blank" href="%1$s">εδώ</a>.

en: The page you requested could not be found. Try refining your search, or use the navigation above to locate the post.
el: Η σελίδα που ζητήσατε δε βρέθηκε. Προσπαθήστε να βελτιώσετε την αναζήτησή σας, ή χρησιμοποιήστε το μενού από πάνω για να εντοπίσετε την ανάρτηση.

en: Theme Accent Color
el: Χρώμα Έμφασης Θέματος

en: Theme Customizer
el: Προσαρμογέας Θεμάτων

en: Theme Options
el: Επιλογές Θέματος

en: This Website
el: Αυτός ο Ιστότοπος

en: This is the username that you use to access the Members Area on elegantthemes.com.
el: Αυτό είναι το όνομα χρήστη που χρησιμοποιείτε για πρόσβαση στην περιοχή μελών στο elegantthemes.com.

en: This option allows you to change how your dates are displayed. For more information please refer to the WordPress codex here:<a href='http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time' target='_blank'>Formatting Date and Time</a>
el: Αυτή η επιλογή σας επιτρέπει να αλλάζετε το πώς εμφανίζονται οι ημερομηνίες. Για περισσότερες πληροφορίες αναφερθείτε στο WordPress codex εδώ:<a href='http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time' target='_blank'>Μορφοποίηση Ημερομηνίας και Ώρας</a>

en: This option dequeues the Divi style.css file and prints the contents in-line. This removes a render blocking request and improves the PageSpeed scores of individual pages. However, it also prevents the style.css file from being cached. Since the stylesheet is small, it's recommended to keep this option enabled.
el: Αυτή η επιλογή αποσυνδέει το αρχείο Divi style.css και εκτυπώνει τα περιεχόμενα in-line. Αυτό καταργεί ένα αίτημα αποκλεισμού απόδοσης και βελτιώνει τις βαθμολογίες PageSpeed μεμονωμένων σελίδων. Ωστόσο, αποτρέπει επίσης την προσωρινή αποθήκευση του αρχείου style.css. Δεδομένου ότι το φύλλο στυλ είναι μικρό, συνιστάται να διατηρείτε αυτή την επιλογή ενεργοποιημένη.

en: This options allows you to control how many teirs your pages dropdown menu has. Increasing the number allows for additional menu items to be shown.
el: Αυτή επιλογή σας επιτρέπει να ελέγχετε πόσες βαθμίδες έχει το αναδιπλωμένο μενού των σελίδων σας. Η αύξηση του αριθμού τους επιτρέπει την εμφάνιση περισσότερων επιλογών μενού.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
el: Αυτή η ανάρτηση προστατεύεται από κωδικό ασφαλείας. Εισάγεται τον κωδικό για να δείτε τα σχόλια.

en: This will enable Google Fonts for Non-English languages.
el: Αυτό θα ενεργοποιήσει το Google Fonts για άλλες γλώσσες εκτός Αγγλικών.

en: This will enable the use of excerpts in posts or pages.
el: Αυτό θα ενεργοποιήσει τη χρήση αποσπασμάτων σε αναρτήσεις ή σελίδες.

en: This will return all of the settings throughout the options page to their default values. <strong>Are you sure you want to do this?</strong>
el: Με αυτόν τον τρόπο θα επιστραφούν όλες οι ρυθμίσεις σε όλες τις σελίδες επιλογών στις προεπιλεγμένες τιμές τους. <strong>Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να το κάνετε αυτό;</strong>

en: Tile
el: Πλακίδια

en: Tile Horizontally
el: Σε Οριζόντια Παράθεση

en: Tile Vertically
el: Σε Κατακόρυφη Παράθεση

en: Title
el: Τίτλος

en: To enable Divi Cloud on this website, log in to your Elegant Themes account
el: Για να ενεργοποιήσετε το Divi Cloud σε αυτόν τον ιστότοπο, συνδεθείτε στον λογαριασμό σας στο Elegant Themes

en: To view this protected post, enter the password below
el: Για να δείτε αυτή τη δημοσίευση, που προστατεύεται κωδικό πρόσβασης, εισάγετε τον κωδικό παρακάτω.

en: Top
el: Πάνω μέρος

en: Top Bar Text Color
el: Χρώμα Κειμένου Επάνω Γραμμής

en: Top Bar Text Size
el: Μέγεθος Κειμένου Επάνω Γραμμής

en: Top to Bottom
el: Από πάνω προς τα κάτω

en: Trash
el: Σκουπίδια

en: Trash storage for Divi Cloud is limited to 50 items for free accounts. Once your trash exceeds 50 items, the oldest items in your trashed will be permanently deleted to make room for new items. Purchase a <a href="%s" target="_blank">Divi Cloud Membership</a> for unlimited storage.
el: Η αποθήκευση απορριμμάτων για το Divi Cloud περιορίζεται σε 50 αντικείμενα για δωρεάν λογαριασμούς. Μόλις ο κάδος απορριμμάτων υπερβεί τα 50 στοιχεία, τα παλαιότερα στοιχεία στον κάδο απορριμμάτων σας θα διαγραφούν οριστικά για να δημιουργηθεί χώρος για νέα στοιχεία. Αγοράστε μια <a href="%s" target="_blank">συνδρομή Divi Cloud</a> για απεριόριστο χώρο αποθήκευσης.

en: Travel Agency
el: Ταξιδιωτικό πρακτορείο

en: Travel Agency About Page
el: Ταξιδιωτικό Πρακτορείο Σχετικά με τη Σελίδα

en: Travel Agency Blog Page
el: Σελίδα ιστολογίου ταξιδιωτικού γραφείου

en: Travel Agency Contact Page
el: Σελίδα Επικοινωνίας Ταξιδιωτικού Γραφείου

en: Travel Agency Home Page
el: Αρχική σελίδα ταξιδιωτικού γραφείου

en: Travel Agency Landing Page
el: Σελίδα προσγείωσης ταξιδιωτικού γραφείου

en: Travel Agency Packages Page
el: Σελίδα Πακέτα Ταξιδιωτικού Γραφείου

en: Travel Agency Shop Page
el: Σελίδα καταστήματος ταξιδιωτικού γραφείου

en: Travel Agency Team Page
el: Σελίδα ομάδας ταξιδιωτικού γραφείου

en: Twitter Profile Url
el: Προφίλ Twitter URL

en: Type
el: Τύπος

en: Type of the box
el: Τύπος κουμπιού

en: Typography
el: Τυπογραφία

en: Uh Oh!
el: Ωχ!

en: Uh Oh! You have reached your Divi Cloud quota.
el: Ωχ! Έχετε φτάσει στο όριο του Divi Cloud.

en: Underline
el: Υπογραμμισμένα

en: Unlock Unlimited Divi Cloud Storage
el: Ξεκλειδώστε απεριόριστο χώρο αποθήκευσης Divi Cloud

en: Untagged
el: Χωρίς ετικέτα

en: Upgrade Your Divi Cloud
el: Αναβαθμίστε το Divi Cloud σας

en: Upload
el: Μεταφόρτωση

en: Uppercase
el: Κεφαλαία

en: Url
el: Διεύθυνση URL

en: Use Background Color
el: Χρήση Χρώματος Φόντου

en: Use Custom Sidebar Width
el: Χρησιμοποιήστε Προσαρμοσμένη Sidebar Πλάτος

en: Use Google Fonts
el: Χρησιμοποιήστε Google Fonts

en: Use Relative Image Paths
el: Χρήση σχετικών διαδρομών εικόνων

en: Use excerpts when defined
el: Χρησιμοποιήστε αποσπάσματα όταν ορίζεται

en: Use resizing
el: Αυτόματη αλλαγή μεγέθους

en: Used for icon button type
el: Χρησιμοποιείται για το εικονίδιο του τύπου του κουμπιού

en: Username
el: Όνομα Χρήστη

en: Username:
el: Όνομα χρήστη:

en: Vertical Menu Orientation
el: Προσανατολισμός Κάθετου Μενού

en: Vertically Centered
el: Κεντραρισμένο Κάθετα

en: View Details
el: Δείτε λεπτομέρειες

en: View in Divi Marketplace
el: Προβολή στο Divi Marketplace

en: Warning: This can cause JavaScript errors in some cases and should be used with care. When enabled, scripts registered by plugins and themes will be deferred to improve performance and jQuery will always be loaded in the body.
el: Προειδοποίηση: Αυτό μπορεί να προκαλέσει σφάλματα JavaScript σε ορισμένες περιπτώσεις και θα πρέπει να χρησιμοποιείται με προσοχή. Όταν είναι ενεργοποιημένα, τα σενάρια που έχουν καταχωρηθεί από προσθήκες και θέματα θα αναβάλλονται για βελτίωση της απόδοσης και το jQuery θα φορτώνεται πάντα στο σώμα.

en: Watch video tutorials
el: Παρακολούθηση βίντεο εκμάθησης

en: Web Agency Careers Page
el: Σελίδα σταδιοδρομίας πρακτορείου Ιστού

en: Web Agency Contact Page
el: Σελίδα Επικοινωνίας Web Agency

en: Web Agency Home Page
el: Αρχική σελίδα Web Agency

en: Web Agency Landing Page
el: Σελίδα προορισμού πρακτορείου Ιστού

en: Web Agency Portfolio Page
el: Σελίδα χαρτοφυλακίου διαδικτυακών πρακτορείων

en: Web Agency Pricing Page
el: Σελίδα τιμολόγησης πρακτορείου Ιστού

en: Web Agency Services Page
el: Σελίδα Υπηρεσιών Web Agency

en: Website Content Width
el: Πλάτος Περιεχομένου Ιστοσελίδας

en: Website Gutter Width
el: Απόσταση Στηλών Ιστοσελίδας

en: Wedding
el: Γάμος

en: Wedding About Page
el: Γάμος Σχετικά με τη σελίδα

en: Wedding Blog Page
el: Σελίδα ιστολογίου γάμου

en: Wedding Contact Page
el: Σελίδα Επικοινωνίας Γάμου

en: Wedding Details Page
el: Σελίδα λεπτομερειών γάμου

en: Wedding Gallery Page
el: Σελίδα Γκαλερί Γάμου

en: Wedding Home Page
el: Αρχική σελίδα γάμου

en: Welcome to Divi! Before diving in to your new theme, please visit the <a style="color: #fff; font-weight: bold;" href="%1$s" target="_blank">Divi Documentation</a> page for access to dozens of in-depth tutorials.
el: Καλώς Ήρθατε στο Divi! Πριν ασχοληθείτε με το νέο σας θέμα, παρακαλούμε επισκεφθείτε τη σελίδα <a style="color: #fff; font-weight: bold;" href="%1$s" target="_blank">Divi Documentation</a> για να αποκτήσετε πρόσβαση σε δεκάδες εμπεριστατωμένα προγράμματα εκμάθησης.

en: When Critical CSS is enabled, Divi determines an "above the fold threshold" and defers all styles for elements below the fold. However, this threshold is just a estimate and can vary on different devices. Increasing threshold height will deffer fewer styles, resulting in slightly slower load times but less of a chance for Cumulative Layout Shifts to occur. If you are experiencing CLS issues you can increase the threshold height.
el: Όταν το Critical CSS είναι ενεργοποιημένο, το Divi καθορίζει ένα "πάνω από το όριο αναδίπλωσης" και αναβάλλει όλα τα στυλ για στοιχεία κάτω από το πάσο. Ωστόσο, αυτό το όριο είναι απλώς μια εκτίμηση και μπορεί να διαφέρει σε διαφορετικές συσκευές. Η αύξηση του ύψους του κατωφλίου θα μεταβάλει λιγότερα στυλ, με αποτέλεσμα ελαφρώς πιο αργούς χρόνους φόρτωσης, αλλά λιγότερες πιθανότητες για αθροιστικές μετατοπίσεις διάταξης. Εάν αντιμετωπίζετε προβλήματα CLS, μπορείτε να αυξήσετε το ύψος κατωφλίου.

en: When possible, jQuery and jQuery Migrate will be moved to the body to speed up load times. If a third party plugin registers jQuery as a dependency, it will be moved back to the head.
el: Όταν είναι δυνατόν, το jQuery και το jQuery Migrate θα μετακινηθούν στο σώμα για να επιταχυνθούν οι χρόνοι φόρτωσης. Εάν ένα πρόσθετο τρίτου μέρους καταχωρίσει το jQuery ως εξάρτηση, θα μετακινηθεί ξανά στο κεφάλι.

en: When you define your keywords using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the meta keywords you would like to use, separated by comas.
el: Όταν ορίζετε τις λέξεις κλειδιά χρησιμοποιώντας εξατομικευμένα πεδία, πρέπει να χρησιμοποιείτε αυτή την τιμή για το Όνομα του πεδίου. Η Τιμή του πεδίου πρέπει να είναι οι meta λέξεις κλειδιά που θέλετε να χρησιμοποιήσετε, χωρισμένες με κόμμα.

en: When you define your meta description using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the custom description you would like to use.
el: Όταν ορίζετε τις meta περιγραφές χρησιμοποιώντας εξατομικευμένα πεδία, πρέπει να χρησιμοποιείτε αυτή την τιμή για το Όνομα του πεδίου. Η Τιμή του πεδίου, πρέπει να είναι η περιγραφή που θέλετε να χρησιμοποιήσετε.

en: When you define your title using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the custom title you would like to use.
el: Όταν ορίζετε τον τίτλο χρησιμοποιώντας εξατομικευμένα πεδία, πρέπει να χρησιμοποιείτε αυτή την τιμή για το Όνομα του πεδίου. Η Τιμή του πεδίου πρέπρει να είναι ο τίτλος που θέλετε να χρησιμοποιήσετε.

en: Widget Bullet Color
el: Χρώμα Κουκκίδας Widget

en: Widget Header Color
el: Χρώμα Κεφαλίδας Widget

en: Widget Link Color
el: Χρώμα Συνδέσμου Widget

en: Widget Text Color
el: Χρώμα Κειμένου Widget

[ctx: WooCommerce items number]
en: %1$s Item | %1$s Items
el[0]: %1$s Στοιχείο
el[1]: %1$s Στοιχεία

en: WordPress loads it's own WordPress emojis. Modern browsers support native emojis, making WordPress's emojis unnecessary in most cases. Removing WordPress emojis removes unneeded assets and improves performance.
el: Το WordPress φορτώνει τα δικά του emoji του WordPress. Τα σύγχρονα προγράμματα περιήγησης υποστηρίζουν εγγενή emoji, καθιστώντας τα emoji του WordPress περιττά στις περισσότερες περιπτώσεις. Η κατάργηση των emoji του WordPress αφαιρεί περιττά στοιχεία και βελτιώνει την απόδοση.

en: Yes
el: Ναι

en: Yoga Studio About Page
el: Σελίδα Σχετικά με το Yoga Studio

en: Yoga Studio Blog Page
el: Σελίδα ιστολογίου Yoga Studio

en: Yoga Studio Classes Page
el: Σελίδα μαθημάτων Yoga Studio

en: Yoga Studio Contact Page
el: Σελίδα επικοινωνίας Yoga Studio

en: Yoga Studio Home Page
el: Αρχική σελίδα Yoga Studio

en: Yoga Studio Landing Page
el: Σελίδα προορισμού Yoga Studio

en: Yoga Studio Team Page
el: Σελίδα ομάδας Yoga Studio

en: You can disable this option if you want to remove the comments and comment form from single post pages.
el: Μπορείτε να απενεργοποιήσετε αυτήν την επιλογή εάν θέλετε να αφαιρέσετε τα σχόλια και τη φόρμα σχολίων από τις αναρτήσεις.

en: You can find your API Key <a href="%s" target="_blank">here</a>.
el: Μπορείτε να βρείτε το κλειδί API σας <a href="%s" target="_blank">εδώ</a>.

en: You don't have pages
el: Δεν έχετε σελίδες

en: You have hit your 500MB Limit. To continue to save items to your Divi Cloud, you must delete some of your existing items to free up space or upgrade your Divi Cloud storage.
el: Έχετε φτάσει το όριο των 500 MB. Για να συνεχίσετε να αποθηκεύετε στοιχεία στο Divi Cloud σας, πρέπει να διαγράψετε ορισμένα από τα υπάρχοντα στοιχεία σας για να ελευθερώσετε χώρο ή να αναβαθμίσετε τον αποθηκευτικό χώρο σας στο Divi Cloud.

en: Your %1$s subscription has expired. In order to download Premade Layouts from the %2$s Library you must <a href="%3$s" target="_blank">renew your subscription</a>.
el: Η συνδρομή σας %1$s έχει λήξει. Για να πραγματοποιήσετε λήψη των Premade Layouts από τη Βιβλιοθήκη %2$s, πρέπει να <a href="%3$s" target="_blank">ανανεώστε τη συνδρομή σας</a>.

en: Your Divi Cloud Session Has Ended
el: Η συνεδρία σας στο Divi Cloud έληξε

en: Your Divi Cloud membership has expired
el: Η συνδρομή σας στο Divi Cloud έχει λήξει

en: Your Divi Cloud membership has expired. To access items stored on your cloud, please <a href="%s" target="_blank">renew your Divi Cloud membership</a>.
el: Η συνδρομή σας στο Divi Cloud έχει λήξει. Για να αποκτήσετε πρόσβαση σε στοιχεία που είναι αποθηκευμένα στο cloud σας, <a href="%s" target="_blank">ανανεώστε τη συνδρομή σας στο Divi Cloud</a>.

en: Your Divi Cloud session has ended. Please try logging in again. If you continue to experience authorization failures, try closing Library modal and opening it again so that your authorization token can be regenerated.
el: Η συνεδρία σας στο Divi Cloud έληξε. Δοκιμάστε να συνδεθείτε ξανά. Εάν συνεχίσετε να αντιμετωπίζετε αποτυχίες εξουσιοδότησης, δοκιμάστε να κλείσετε το Library modal και να το ανοίξετε ξανά, ώστε το διακριτικό εξουσιοδότησης να μπορεί να δημιουργηθεί εκ νέου.

en: Your Existing Pages
el: Οι υπάρχουσες σελίδες σας

en: Your Saved Layouts
el: Οι αποθηκευμένες σας διατάξεις

[ctx: clear static resources]
en: Clear
el: Σαφή

en: comments
el: Σχόλια

[ctx: documentation links]
en: Support
el: Υποστήριξη

[ctx: general options]
en: General
el: Γενικός

en: hide error message
el: απόκρυψη μηνύματος σφάλματος

[ctx: integrate third-party code]
en: Integration
el: Ενσωμάτωση

[ctx: navigation menu]
en: Navigation
el: Πλοήγηση

[ctx: page/post]
en: Layout
el: Σχέδιο

en: settings reset.
el: επαναφορά ρυθμίσεων.

en: settings saved.
el: αποθήκευση ρυθμίσεων.

en: show error message
el: εμφάνιση μηνύματος σφάλματος

[ctx: site ads placement areas]
en: Ads
el: Διαφημίσεις

[ctx: site color scheme]
en: Colorization
el: Χρωματισμός

[ctx: theme updates]
en: Updates
el: Ενημερώσεις

en: you don't have sufficient permissions to access this page
el: δεν έχετε επαρκή δικαιώματα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε αυτήν τη σελίδα
